Ema esitles veel lastehaiglas viibivaid nelikuid

Tallinna Lastehaigla
Tallinna LastehaiglaFoto:
Täna esitles suvel sündinud nelikuid Looret, Luiset, Leenet ja Laglet nende ema Tiina Nirgi Kanal 2 uudistesaates Reporter.

Tüdrukud sündisid 9. juulil ja on veetnud alguses ITK sünnitusmajas ja hiljem Tallinna Lastehaiglas 4,5 kuud. Saates lapsi näidanud ja neist rääkinud ema Tiina ei öelnud, kas pääseb lastega koju.

Ta märkis Kanal 2 Reporterile antud reportaažis, et on kodus ülejäänud 3 lapse (15-, 12- ja 9aastased) juures saanud käia kahel päeval, uneaega on keskmiselt 5 tundi. See-eest on lapsed saanud siiani ainult rinnapiima. 

Nelikute isa Johannes Nirgi (sünd 1969) kandideeris viimati kohalike omavalitsuste valimistel EKRE ridades ja pääses ka Vinni vallavolikogu liikmeks.

Vinni vallas elav talupidajate perekond peaks varasemate Vinni vallavanema lubaduste kohaselt koju saabudes saama vajalikku abi kohalikust omavalitsusest ja nii kauaks, kui neil vaja läheb. Praegu on emale laste söötmisel abiks 1-2 haigla töötajat.

Septembri lõpus teatas sotsiaalministeeriumi esindaja sotsiaalmeedias, et nelikutest inspireerituna saatis valitsus riigikogusse perehüvitiste seaduse muudatused, kuhu sai kirja ka tulevast märtsist jõustuma kavandatud mitmike toetus - kolmikute ja enamaarvuliste mitmike sünni korral 1000 eurot kuus ühele vanemale kuni laste 18kuuseks saamiseni. Sissekandes ei täpsustatud, kas see jõustub tagasiulatuvalt, st kas nelikud saavad sellest uuest hüvest osa.

 

Äripäev
25. November 2017, 19:41

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi