Haigekassa ühtlustas proteeside hinnad

Alates 1. jaanuarist 2018 kehtib haigekassa partnerite juures üle Eesti hammaste proteesidele sama hind.

„Kokku lepitud hinnakiri tähendab seda, et kõikide partnerite juures üle Eesti on proteesid sarnases hinnaklassis,“ sõnas haigekassa esmatasandi talituse juht Külli Friedemann. Tema sõnul aitab see tagada, et igas piirkonnas saaksid inimesed endale haigekassa toel lubada vähemalt esmavajalikud proteesid suu tervise parandamiseks.

Alates 1. jaanuarist 2018 muutub proteeside hüvitamise kord ning soodustust saab kasutada vaid nende hambaarstide juures, kes on sõlminud haigekassaga lepingu. 

Friedemann lisas: „Ükski kehtiv hüvitise summa või jääk ei lähe inimese jaoks kaduma. Kui inimesel on 2017. aasta lõpus proteeside jaoks kehtiv hüvitise jääk näiteks 120 eurot, saab ta seda alates 2018. aasta algusest ikka kasutada, lihtsalt haigekassa lepingupartnerite juures.“

Alates jaanuari algusest arvestatakse soodustuse summa alati kohe maha hambaarsti juures maksmise hetkel. Enam ei pea hüvitise saamiseks tagantjärele esitama haigekassale eraldi taotlust, sest kogu arveldus hakkab toimuma otse proteesitegija ja haigekassa vahel.

Inimestel, kellele kehtis tänase korra järgi proteesihüvitis, on oluline teada, et kuni 31. detsembrini 2017 saadud proteesiteenuste arveid saab avalduse alusel haigekassale esitada kuni 31.01.2018.

Hüvitise summast kasutamata jäänud osa järgmisse 3aastasesse perioodi edasi ei kandu. Kui kindlustatu ei tea täpselt, kui kaua eelmiste proteeside valmistamisest möödas on, soovitame seda täpsustada proteeside valmistajaga või uurida haigekassast enne hambaarsti juurde minemist. Seda saab kontrollida ka riigiportaalist www.eesti.ee „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“ kaudu või saates allkirjastatud küsimuse haigekassasse postiga, e-postiga või külastades meie klienditeenindusi.

 

Äripäev
14. November 2017, 11:11

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi