Tallinnas valmib päevakeskus mäluhäiretega inimestele

Dementsus põhjustab ühiskonnale lähitulevikus suuri probleeme, sest vanade inimeste arv üha suureneb.
Dementsus põhjustab ühiskonnale lähitulevikus suuri probleeme, sest vanade inimeste arv üha suureneb.Foto: Scanpix
Nõudlus mäluhäiretega vanurite päevahoiuteenuse järele suureneb korrelatsioonis eluea pikenemisega.

Eestis on hinnanguliselt 15 000–17 000 dementsussündroomiga vanurit. Nende täpne arv ei ole teada, sest dementsus on aladiagnoositud, kuid seda esineb 30 protsendil üle 90aastastest ja üsna sageli ka juba 65aastaste seas.

Tallinnas Raua tn 1 ehitusjärgus olevatesse Kesklinna sotsiaalkeskuse uutesse ruumidesse tuleb mäluhäiretega eakate päevahoid.

Ligi 300 ruutmeetri suurusele pinnale on kavandatud nüüdisaegsed tegevus- ja puhkeruumid päevahoiuteenuse osutamiseks mäluhäiretega inimestele. Samuti valmivad uued tööruumid koduhooldusega tegelevatele sotsiaaltöötajatele.

Juulis alustatud rekonstrueerimistööd lubab OÜ Vanalinna Ehitus lõpetada veel sel kuul. Kesklinna valitsuse tellitud ehitust rahastatakse linna eelarvest.

„Senistes Liivalaia tänava sotsiaalkeskuse kitsastes tingimustes on töötajad andnud oma parima mäluhäiretega inimestele teraapia ja hoolitsuse pakkumisel. Uutes avarates ruumides saame pakkuda teenust mitte ainult suuremale arvule abivajajatele, vaid ka mitmekülgsemat ja parema kvaliteediga teenust,“ rääkis abilinnapea Merike Martinson.

Kesklinna sotsiaalkeskuse filiaalina oktoobris avatavate ruumide rekonstrueerimise maksumuseks kujunes linnaosa valitsuse poolt läbiviidud riigihanke tulemusel ligikaudu 185 000 eurot koos käibemaksuga.

 

Äripäev
08. September 2017, 14:26

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi