Terviseamet peatas kahtlaste tampoonide müügi

Fütotampoonid „Printsessi pärl“.
Fütotampoonid „Printsessi pärl“.Foto: Terviseamet
Terviseameti teatel on nad peatanud internetis pakutavate fütotampoonide „Printsessi pärl“ müügi, kuna tootja ei ole suutnud toote ohutust tõendada.

Terviseameti järelevalvemenetluse tulemusena selgus, et Hiinas valmistatud fütotampoone „Printsessi pärl“ väidetavad toimed on tõendamata ning toote koostis ja kasutamise mõju organismile ebaselge. 

Toodet „Printsessi pärl“ on Eestis müüdud erinevate kodulehtede kaudu. Ettekirjutus on hetkel tehtud ühele ettevõttele, kuid järelevalvemenetlust on alustatud ka teiste sama toodet pakkuvate ettevõtjate suhtes. 

Amet soovitab enne veebipoest uue ostu sooritamist põhjalikult analüüsida pakutavate toodete lubatavaid toimeid. Kahtluse korral tuleb küsida nõu asjatundjatelt või pädevamatelt isikutelt.

Tootja andmetel on pärlite koostisosad: draakonipuu seemne ekstrakt, rabarberi juur, ebalehis, katehhu-akaatsia, värvisafloor, põletatud maarjas, rohtjas keepuu, borneool, jaapani aruputk (selinum japonicum), booraks jt hiina traditsioonilise meditsiini haruldased taimekomponendid. 

Õhtuleht kirjutas selle aasta mais, et Facebooki ülisalajases MMSi (kloordioksiidi) pooldajate grupis peetakse imelisteks tervendajateks tampoone nimega "Printsessi pärl". Kirjelduste järgi on tegu on pisikeste kuulikestega, mis naistel tuleb pista teadagi kuhu. Kusjuures, need sobivad kasutamiseks ka meestele – nabaaugus või tagumikus.

Pärlitel olla selline imeline mõju, et need hakkavad naise seest mustust välja ajama. Kirjelduste järgi kukuvad tervenemise ajal kehast välja valged ribad ja tükikesed ning kogu asjaga kaasneb kipitus, valu ja turse. Kõlab loogiliselt, kuna booraks – mida pärlid mõningatel andmetel sisaldavad – on teadupärast söövitav kemikaal. Muu hulgas kasutatakse booraksit keevitamisel. 

 
Äripäev
16. August 2017, 14:57

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi