Leetrid lähenevad taas: juba Soomes

Leetrites pisipõnn.
Leetrites pisipõnn.Foto:
Eestile on taas lähenemas leetrioht, mille eest hoiatab ka terviseamet. Soomes on pärast jaanipäeva tuvastatud see raske haigus neljal inimesel.

Soome terviseamet tuvastas juuli alguses Lõuna-Savos Savonlinna ligidal Savonrantas neljanda leetritesse haigestumise ühel poisil, viitab eestinen.ee Iltalehti uudisele.

Haigestumised on seotud Punkaharju laagriga, kus haigestunud oli itaallasest mees. 

Ka terviseamet hoiatab oma kodulehel värskes pressiteates, et mitmes Euroopa riigis suurenes 2016. aastal leetritesse haigestumine, uusi haigusjuhte on hulgaliselt lisandunud ka 2017. aastal. 

Leetrid on levinud Prantsusmaal, Belgias, Saksamaal, Poolas ja Ukrainas, suuremaid puhanguid on registreeritud ka Rumeenias ja Itaalias.  Kõigis riikides, kus esineb leetrite epideemiline levik, on immuniseerimisega hõlmatus alla WHO poolt soovitatud 95%.

Milline on olukord Eestis?

2017.a kuue kuuga on meil registreeritud üks leetrite haigusjuht, mis oli seotud reisimisega Itaaliasse. 2016.a registreeriti kaks sisse toodud haigusjuhtu, tagasi tuldi leetritega Egiptusest ja Indoneesiast, Kohalikku levikut ei järgnenud. 2015. a  registreeriti Eestis kolm sissetoodud leetrite haigusjuhtu, millega oli seotud ka üks kohalik haigestumine. 

Äripäev
10. July 2017, 12:44

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi