Haigekassa: telefoni teel pakutavad testid ei pruugi olla usaldusväärsed

Eraettevõtte nimel telefoni teel pakutavad testid ei pruugi anda usaldusväärseid tulemusi.
Eraettevõtte nimel telefoni teel pakutavad testid ei pruugi anda usaldusväärseid tulemusi.Foto: Scanpix/Caro
Haigekassani on jõudnud info, et eraettevõtte nimel helistatakse inimestele ja pakutakse peitvere testi lahendust jämesoolevähi varajaseks avastamiseks.

Pakkuja võib väita, et tegemist on tasulise teenusega, millest osa hüvitab haigekassa. Selline info ei vasta tõele, kinnitati haigekassast.

Riiklikus jämesoolevähi sõeluuringus osalemine on ravikindlustatud inimestele tasuta! Haigekassa juhib tähelepanu sellele, et eraettevõtte nimel telefoni teel pakutavad testid ei pruugi anda usaldusväärseid tulemusi.

Eesti Haigekassa, vähiregistri ja ekspertidest koosneva töörühma poolt korraldatud sõeluuringus kasutatakse kõrge kvaliteediga testikomplekte ja proovinõusid.

Haigekassa palub taolistest kõnedest haigekassat informeerida klienditelefonil (+372) 669 6630 või aadressil info@haigekassa.ee.      

Sel aastal on oodatud jämesoolevähi sõeluuringus osalema 1955., 1956., ja 1957. aastal sündinud ravikindlustatud mehed ja naised.

Sõeluuringule oodatud inimestele saadetakse rahvastikuregistris olevale aadressile posti teel perearsti nimel kutse, kutse olemasolu saab kontrollida ka patsiendiprotaali kaudu.

Sõeluuringus osalemiseks on vaja külastada oma perearsti või pereõde. Vastuvõtul saab inimene peitvere testi tegemiseks vajaliku komplekti.

Äripäev
06. July 2017, 15:15

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi