Mida tervisetoodet soetades silmas pidada?

Vererõhu mõõtmise seadet saab osta ka tavalistest tehnikapoodidest.
Vererõhu mõõtmise seadet saab osta ka tavalistest tehnikapoodidest.Foto: Scanpix/Caro
Tervisega seotud toodete müük tõuseb kauplustes just suve eel, sest esimesed kuumad ilmad toovad kaasa probleeme näiteks kõrge vererõhuga inimestele, mistõttu oleks hea koju muretseda vererõhumõõtja.

Kuigi tehnikapoodi suundutakse pigem telerit või külmikut ostma, siis ei tasu mööduda ka tervisetoodete letist, sest just tehnikapoes tuuakse välja toodete parameetreid, mis sageli toote kasutamismugavuse ning kestvuse tagavad. Kõige enam ostetakse tehnikapoest alkomeetreid ja vererõhumõõtjaid, kuid ka n-ö mugavustooteid nagu masseeriv istmekate ja jalavann.

Expert Tehnikakaupluste turundusjuht Joonas Kulli sõnul on oluline selgeks teha, milline aparaat oleks kasutamiseks kõige mugavam.

"Enam ostetakse õlavarrel kasutatavaid mudeleid, kuid oluliseks peetakse ka näiteks seda kui suurelt on numbrid aparaadil kuvatud, sest sageli ostetakse aparaat just vanemaealisele inimesele, kelle nägemine pole enam nii terav. Oluline on ka ekraani valgustus, mis mõjutab seda kui selgelt on numbrid ekraanil näha," tõi Kulli välja olulisi nüansse, millele tähelepanu pöörata.

Kui vererõhuaparaat on populaarne pigem vanemaealiste hulgas, siis nooremad kliendid tunnevad huvi hoopis alkomeetri vastu. "Ostetakse nii endale kui ka kingituseks sõpradele, et olla kindel, et rooli istumine on ohutu," rääkis Kulli, lisades, et pühade eel müüginumbrid tavaliselt tõusevad ning eelistatakse pigem huulikuga seadet, mis tagab, et andurisse satub vaid puhutav õhk ehk seade on täpsem.

Selleks, et tagada toote pikem eluiga, peaks vältima niiskust ning ära ei tohiks unustada ka regulaarset hooldust. "Kuna tegemist on elektroonikaseadmega, siis tuleks vältida vett ehk toode ei ole veekindel ning hoolduses võiks sellega samuti käia kaks korda aastas," soovitas Kulli.

Ühtmoodi oluline roll on tervislikul kehakaalul nii nooremate kui vanemate seas, kuid rannahooaja lähenedes satub teema enamgi fookusesse. Kehaanalüüsi on võimalik teha mitmetes spordiklubides, kuid edukalt ka kodustes tingimustes.

"Omades kodus funktsionaalset kaalu, on võimalik analüüsida oma keharasva, veesisalduse ja lihaskonna protsenti ning eelisena spordiklubides tehtava analüüsi ees saab kodus protsessi mugavalt jälgida," rääkis Kulli populaarsest tootest.

Ta tõi välja, et pealtnäha lihtne toode – kaal – võimaldab tänapäeval saada väga palju terviseinfot. "Lisaks kaalunumbrile on teatud mudelitega võimalik määrata ka kehamassiindeksit, arvutada oma päevast kalorivajadust ning saata andmed oma nutiseadmesse, mille kaudu saab andmeid mugavalt jagada ka näiteks oma perearsti või treeneriga," ütles Kulli.

Kui seljas olevad pinged vajaksid leevendust, siis toolile kinnitatav massaažikate on juba nii mõnegi eestlaste seas koduses kasutuses. "Tooli kate imiteerib massaažile iseloomulikku survet ja infrapunasoojus soojendab selga, seega aitab seade kindlasti seljatervise parenemisele kaasa, kuid kindlasti ei asenda see harjutusi ning liikumist, mis seljavalude korral vajalik on," ütles Kulli.

Äripäev
29. June 2017, 14:30

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi