Pardiralli vannipardid leidsid kõik endale toetajad

Laupäeval lastakse Kadrioru kanalitesse võidu ujuma rekordilised 11 000 vanniparti. Kuigi pardinumbrid on praeguseks otsas, saab vähihaigeid lapsi jätkuvalt toetada ning kingituste loosimsies osaleda.

Laupäeva, 10. juuni keskpäeval saab juba neljandat korda Kadriorus kaasa elada pardirallile – meeleolukale perepäevale, mille üheks osaks on heategevuslik vannipartide võistuujumine. 

Seekord lastakse Kadrioru pargis kanalisse võidu ujuma rekordarv prääksulinde, 11 000 vanniparti. Kolm esimesena distantsi lõpetanud parti toovad oma toetajale auhinna.

Auhinnalisel kohal on seekord ka kõige viimasena finišeerinud part. Lisaks loositakse kõikide pardinumbrite omanike vahel välja rohkem kui sada kingitust.

Vähihaigete laste heaks

Sellel aastal korraldab Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLV) Pardirallit koostöös Sihtasutusega Heategevusfond Minu Unistuste Päev, et koguda vahendeid EVLVLi poolt rajatud vähihaigete laste ja nende perede tugikeskuse teenuste pakkumiseks ning samas aidata Minu Unistuste Päeva raskelt või krooniliselt haigete laste unistuste täitmisel.

Esimesel, 2014. aastal toimunud Pardiralliga koguti vahendeid EVLVLi tugikeskuse loomiseks ja teenuste pakkumiseks.

2015. aastal kogutud annetustega toetati tugikeskuse teenuste jätkamist ning laste jälgimismonitoride soetamist kliinikumi hematoloogia–onkoloogiakliiniku osakonna haiglapalatitesse.

Eelmisel aastal korraldati Pardirallit koos kliinikumi lastefondiga ja Pardiralliga koguti raha EVLV tugikeskuse teenuste jätkamiseks.

Teine siht oli leida vahendeid raskelt haigetele lastele ravitoidusegude võimaldamiseks. Sinna läks annetustest 30 000 eurot.

Toetust saab ka laste ravi

Mullusest 133 000 eurost läks aga umbes 100 000 eurot ravil viibivate laste ravimite eest tasumiseks, välismaal ravil viibivate laste ning nende perede majutus- ja transpordikulude maksmiseks, ka toetati matuste korraldamist ning rahastati tegevusterapeutide tööd Tartu ja Tallinna haiglate hematoloogia–onkoloogiaosakondades.

Tööle asus tugikeskuse nõustaja-koordinaator, kelle ülesanne on kaardistada lahendamist vajavad probleemid ning korraldada abi andmist abivajajatele. 

Pühapäeval leidsid endale toetajad juba kõik vannipardid, kuid annetuskeskkond jääb avatuks kuni rallipäevani. Annetajad, kes saavad pardinumbri 11001 - ... omanikeks, osalevad kingituste loosimises.

Äripäev
05. June 2017, 13:46

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi