Pelgulinna naistearstid võtavad erandkorras vastu ka laupäeval

Sel laupäeval toimuvate täiendavate vastuvõttudega mõtlevad naistearstid ja ämmaemandad ennekõike neile naistele, kes on soovinud pikka aega günekoloogi juurde pääseda, kuid kel pole seni õnnestunud vastuvõtuaega saada.

Sel laupäeval, 13. mail kell 10–14ni on Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv Pelgulinna naistenõuandla erandkorras avatud täiendavateks naistearsti ja ämmaemanda vastuvõttudeks.

Laupäeval toimuvatele vastuvõttudele oodatakse naisi, kes pole ammu tervisekontrollis käinud või kes soovivad lisakindlust oma tervisega seotud murede lahendamisel. Samuti on oodatud naised, kes soovivad tulla rasedusega arvele.

Pelgulinna naistenõuandla juhataja doktor Reet Sokk märkis, et laupäevased täiendavad vastuvõtuajad avatakse sooviga, et rohkem naisi pääseks enne suurt suvepuhkuste aega naistearsti juurde tervist kontrollima.

„Seoses saabuvate suvepuhkustega on oht, et paljud tervist puudutavad küsimused ja mured jäävad ootama sügist. Soovime, et võimalikult paljud naised saaksid suvepuhkusele minna muretult, teades, et nende tervisega on kõik hästi. Sel laupäeval toimuvate täiendavate vastuvõttudega olemegi mõelnud ennekõike neile, kes on soovinud pikka aega naistearsti juurde pääseda, kuid kel pole seni õnnestunud vastuvõtuaega saada,“ ütles Reet Sokk.

Vastuvõtule tulemiseks on vajalik eelnev registreerimine Lääne-Tallinna Keskhaigla digiregistratuuris või telefonil 626 1314. Kõikidele ravikindlustatud patsientidele kehtib visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustamata patsientidele on vastuvõtt tasuline.

Patsiente võtavad laupäeval vastu arstid Jana Klementsov, Külli Idla, Galina Mihhailikova, Helen Vahar, Sandra Tammekivi, Marie Abel ja Mare Pajumets.

Lisaks tavapärasele tervisekontrollile naistearsti juures on võimalik end registreerida ka ämmaemanda vastuvõtule, kus saab lasta end kontrollida sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes ning tasulise teenusena lasta end HPV vastu vaktsineerida. Samuti oodatakse ämmaemanda vastuvõtule registreerima neid patsiente, kel on saatekiri emakakaelavähi sõeluuringule.

Avatud on ka protseduuride tuba, kus saab anda vereproove, samuti noorte nõustamiskeskus, kuhu oodatakse nõustamiseks või tervisekontrolliks pöörduma kuni 24-aastaseid noori.

Pelgulinna naistenõuandla ja noorte nõustamiskeskus asuvad aadressil Sõle 23.

Äripäev
10. May 2017, 12:16
Vaata EST või RUS arhiivi