4 suvist häda, mille rohud võiks sahtlis olla

Päikese kätte minnes tasub kindlasti kasutada päevituskreemi.
Päikese kätte minnes tasub kindlasti kasutada päevituskreemi.Foto: Scanpix
Soe kevad on lõpuks ometi kätte jõudnud ja ka suvi pole mägede taga. Aeg on üle vaadata suveapteek - vahendid, mis võiks olemas olla nii noorel kui ka vanal maakodus.

Kõige olulisem on üle vaadata oma krooniliste haiguste ravimite varud ja vajadusel nende retsepte pikendada. See välistab probleemid kaugel suvilas viibides, kus esmatasandi arstiabi ei pruugi kergelt kättesaadav olla, soovitab Südameapteek.

Suvine päike

Päikese käes olemiseks tuleks valida väiksema ultraviolettkiirgusega aeg ja vältida õuesviibimist vahemikus 11-15.

Pool tundi enne välja minemist kanda peale tugeva päikesekaitsefaktoriga vahend

Selga võiks panna heledad nahka katvad rõivad ning laia äärega peakate.

Kuna elu jooksul väheneb naha niiskussisaldus ja palavate ilmadega kaotame vett higistamise teel, tuleb rohkem vedelikku tarbida. Puhta vee tarbimine soodustab seedimist, aitab vererõhku alandada ja kehatemperatuuri reguleerida. 

Kui päikesepõletus on siiski tekkinud, aitab ärritunud kohta rahustada aaloed või teepuuõli geel/kreem. Valu korral vastunäidustuste puudumisel võtta suukaudset paratsetamooli.

Aiatööd

Aiatööde käigus on pindmised vigastused kerged tekkima, mistõttu võiksid antiseptikum, haavageel, -sidemed ja -plaastrid alati käepärast olla.
Nahk on keha suurim organ, mis puutub eriti suvel kokku vahelduva temperatuuri, niiskuse, tuule ja keemiliste ainetega. Sellepärast olgu apteegikotis ka üks hea niisutav kreem. Valikute rohkuses aitab selgust tuua apteeker.

Putukatõrje

Suvi ajab liikvele ka putukad. Et ennast hammustusejärgsest sügelemisest säästa, on olemas üsna efektiivsed putukatõrjevahendid. Leia sobiv pulk, aerosool või kreem lähimast apteegist!

Kihelelustunnet aitavad leevendada suukaudne allergiatablett ja pealemääritav hüdrokortisoonisalv. Ärritust vähendab ka teepuuõli.

Seedeprobleemid

Kuna suvel on toidulaud mitmekesisem, külluslikum ja sageli eksootilisem, on oht seedevaevuste tekkeks.

Seetõttu võiks suvine apteegikott endas sisaldada aktiivsütt, seedeensüüme ja gaasirohtu.

Kõhuprobleemide vältimiseks pidada piiri raskesti seeduvate ja uudsete toiduainetega ja tarbida kas üldse mitte või mõõdukas koguses alkoholi.

Äripäev
02. May 2017, 09:09

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi