Nahaarsti saatekiri tuleb tingimustega

Sünnimärke saab kontrollida dermatoskoobiga ja seda teevad ka mõned perearstid.
Sünnimärke saab kontrollida dermatoskoobiga ja seda teevad ka mõned perearstid.Foto: Scanpix
Hiljutisel kohtumisel lepiti kokku, et hoolimata ideest kehtestada naha- ja suguhaiguste arsti juurde pääsemiseks kohustuslik saatekiri, seda siiski ei tule.

Küll aga arendatakse edasi ideed, et perearsti saatekirjaga võiks patsient kiiremini arstiaja saada, juhul kui  asjaga ei kannata üldjärjekorras ooodata.

Eesti naha- ja suguhaiguste arstide seltsi president Annika Volke ei pea mõistlikuks kohustusliku saatekirja kehtestamist dermatoveneroloogile pöördumiseks, sest kunstlike barjääride seadmine arstiabi saamiseks ei ole patsientide huvides.

Ta märkis, et nii suureneks kohustusliku saatekirja puhul perearstide ja erakorralise meditsiini osakondade töömaht veelgi, kirjutas Postimees Tervis.

"Lihtsamate nahahaigustega saavad perearstid väga hästi hakkama ja pääs perearsti vastuvõtule on üldjuhul ka lühema ooteajaga," rääkis Volke.

Perearsti saatekirjaga peaks aga tema sõnul vajadusel olema tagatud võimalus pääseda dermatoveneroloogi konsultatsioonile kiiremini kui üldjärjekorras. Alustatud on selliste saatekirjade kriteeriumite välja töötamisega.

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppeli sõnul lepiti viimasel kohtumisel haigekassas naha- ja suguhaiguste arstidega kokku, et hakatakse liikuma e-konsultatsiooni suunas, et patsiendi andmed liiguksid ilma patsiendita. "Saatekirja kehtestamiseks ei ole perearstide väljaõpe ja ressurss piisav, kuid e-konsultatsioon aitaks kaasa perearstide lihtsamate juhtude lahendamisele," ütles Koppel. Ta lisas, et e-konsultatsioonini võiks jõuda umbes ühe aasta jooksul.

Äripäev
12. April 2017, 12:02

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi