Tallinnasse plaanitakse uut sünnitusmaja

Tallinna lastehaigla soovib rajada enda lähedale uue naistekliinik-sünnitusmaja ning parkimismaja. Plaan liikus sammukese edasi, sest linnavalitsus võttis vastu vastava detailplaneeringu.

"Vastsündinud last aitavad seal vajadusel otsekohe kardioloog, kirurg jt spetsialistid," rääkis abilinnapea ja Tallinna lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson uuest lastehaigla juurdeehitusest ajalehele Pealinn.

Kuna naistekliinik ja sünnitusmaja hakkavad asuma ühes hoones, kaob Martinsoni sõnul vajadus transportida patsiente teise raviasutusse.

"On igati loogiline, et lastehaigla saab oma pisikeste patsientide eest hoolitseda sünnist alates ning seista hea ka nende emade eest," lausus Martinson.

Kavandatav juurdeehitus tuleb kuni kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega. 

Plaanitavale parkimismajale tuleb samuti kuni kuus maapealset ja üks maa-alune korrus ning 681 parkimiskohta. Hoone katusele tahab haigla rajada ka helikopteriplatsi.

Parkimismaja on mõeldud nii lastehaigla kui ka Põhja-Eesti regionaalhaigla külastajatele ning mõlemasse neist pääseb maa-aluse tunneli kaudu.

Piret Veerus: uue sünnitusmaja rajamine on tervitatav

Uue sünnitusmaja rajamise idee on igati hea, kuid selle rajamisega seonduvad asjaolud ja muutused on veel lahtised, kinnitas Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku (Pelgulinna sünnitusmaja) juhataja doktor Piret Veerus.

"Kõrgema taseme naistekliiniku-sünnitusmaja asukoht Tallinna Lastehaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla läheduses on loogiline," lisas ta.

Kuivõrd mõjutaks uus sünnitusmaja ja naistekliinik Pelglinna sünnitusmaja toimimist ja tööd, sellele ei osanud Veerus veel hinnangut anda. 

"Sellele on praegu veel keeruline vastata, sest uue sünnitusmajaga seonduvad plaanid on alles lahtised. Küll aga on uue sünnitusmaja teemaliste ühiste arutelude käigus leitud, et uue naistekliiniku-sünnitusmaja ehitamisel ei tekiks pealinna mitte kolm sünnitusmaja, vaid ühe olemasoleva sünnitusmaja töömaht liiguks uude ehitatavasse sünnitusmajja," vihjas Veerus tulevikuotsustele. Kuid praeguseks ei ole tema sõnul selles osas veel midagi kindlat otsustatud. 

 

Äripäev
17. March 2017, 22:10

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi