Üleannetus kogus ravitoiduks 38 000 eurot

Raha sai annetada just selleks ürituseks valmsitatud annetuskastidesse.
Raha sai annetada just selleks ürituseks valmsitatud annetuskastidesse.Foto: Lastefond
Kogutud summa võimaldab kahe aasta jooksul toetada 6 ravitoitu vajavat last, Lastefondi eesmärgiks on toetada 30 last. Raha kogumine selleks jätkub.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar sõnas, et nad seadsid Üleannetuse eesmärgiks 206 000 eurot, kuna soovisid näidata, kui suur summa kulub kahe aasta jooksul abivajavate laste toetamiseks.

"Loomulikult oli - ja on jätkuvalt - meie soov see summa ka kokku koguda. Usume, et aasta jooksul see meil ka õnnestub, sest kuigi kampaania saab kuu aja pärast veebikeskkonnas läbi, tegeleme me ravitoitu vajavatele lastele annetuste kogumisega ka edaspidi oma igapäevatöös," kinnitas Saar, et raha kogumsiega tegeletakse edasi.

SA TÜK Lastefondi kampaania “Üleannetus” koos laupäeval 15 maakonnakeskuses toimunud heategevuslike perepäevadega kogus ravitoitu vajavatele haigetele lastele tänase seisuga 37 951 eurot.

Sellest summast 23 917 eurot annetati Lastefondi kampaanialehel ning 14 034 eurot 11. märtsil üle Eesti toimunud Üleannetuse perepäevadel.

Kõige suurem toetussumma, 1447 eurot, koguti Rakvere perepäeval.

Tänaseks kogutud annetussumma võimaldab Lastefondil toetada kahe aasta jooksul kuut last. “Oleme väga tänulikud kõikidele kampaanias juba osalenutele ning see on väga suur asi, et kuus last leidsid kampaaniast tuge,” kinnitas Saar. 

Üleannetus kogub raha kuni 10. aprillini

“Oleme otsustanud, et jätkame Üleannetuse kampaania raames annetuste kogumist veel kuni 10. aprillini, seega on kõigil soovijatel võimalik veel pea kuu aega jätta oma jälg Eesti annetuskaardile ning anda oma panus ravitoitu vajavate laste toetuseks,” kutsub Küllike Saar üles kampaanias osalema neid, kel seni ei ole veel seda jõudnud teha.

“Arstidelt saadud infole tuginedes on ravitoitu vajavate laste arv järjest suurenemas, mistõttu loodame kampaaniaga saata ka sõnumit, et nende laste pered on oodatud toetuse saamiseks Lastefondi poole pöörduma,” toonitas Saar.

Äripäev
13. March 2017, 14:03
Vaata EST või RUS arhiivi