Täiendav ravimihüvitis: puust ja punaseks

Hiljutine uudis, et pooled inimesed jätavad neile ette nähtud täiendava ravimihüvitise välja küsimata, andis haigekassale tõuke selgitada täpsemalt, kuidas selle taotlemine käib.

Haigekassa selgitusel ei ole inimesel vaja iga aasta uuesti sellepärast vaeva näha, vaid piisab ühekordsest toetuse avaldusest. Kui avaldus on juba korra esitatud, siis järgnevatel aastatel seda uuesti tegema ei pea. Nii ei pea näiteks krooniliste haigustega patsiendid, kelle ravikulud on püsivalt ühesarnased, muretsema taotluse uuendamise pärast. 

Taotlus on kättesaadav haigekassa kodulehel, samuti Saare, Viljandi ja Valga maavalitsustes.

Taotlust saab esitada kolmel moel:

- riigiportaalis www.eesti.ee;

- tuua või saata paberkujul postiga haigekassa kliendibüroosse;

- saata digitaalselt allkirjastatuna info@haigekassa.ee.

Kõige mugavam on taotlus esitada www.eesti.ee kaudu siit, kust saab enne avalduse esitamist kontrollida, kas inimesele on ette nähtud täiendav ravimihüvitis ning täpsustada ka pangakonto andmeid, millele haigekassa saaks ülekande teha: 

Haigekassa juhib tähelepanu, et kui täiendava ravimihüvitise taotluse esitab patsiendi seaduslik esindaja, peab ta avaldusele lisama koopia esindusõigust tõendavast dokumendist.

Millal hüvitis laekub?

Kui inimesel tekib õigus täiendavale ravimihüvitisele, kannab haigekassa hüvitise inimese pangakontole 25. jaanuariks, 25. aprilliks, 25. juuliks, 25. oktoobriks. 

Täiendavat ravimihüvitist on patsiendil võimalik tagantjärgi taotleda viimase kolme aasta eest.

Haigekassa lisas, et tehakse aktiivselt tööd selles suunas, et vabastada inimesed üldse eraldi hüvitise taotlemisest ja süsteem hakkab raha tagasi saatma automaatselt.

Äripäev
06. March 2017, 08:29

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi