Tänavu rekordarv gripisurmasid

Grippi haigestumine langeb, aga gripist tingutud surmajuhtude arv kasvab, teatas terviseamet. Juba 33 inimest on surnud, mis on seniste aegade suurim arv.

Grippi ja teistesse ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute hulk on kolmel viimasel nädalal  pidevalt langenud, kuid järjekindlalt on kasvanud gripist tingitud tüsistuste tagajärjel surnud inimeste arv.

10 haigla andmete põhjal on sel hooajal gripi tõttu elu kaotanud 33 inimest, neist 29 olid vanemad kui 65 eluaastat.

Haiglaravi on gripi tõttu vajanud 1187 patsienti, neist 69 protsenti olid täiskasvanud ja vanemaealised. Intensiivraviosakonnas on ravi vajanud 90 inimest, neist  kaks last vanuses 0-4-eluaastat,  üks koolilaps, 18 inimest olid vanuses 18-64 eluaastat ning 68  inimest ehk veidi üle 75 protsendi vanuses  65 ja enam. Intensiivravi vajanute mediaanvanus on 74 aastat.

Terviseametile teadaolevalt on intensiivosakonda viidud 7 inimest hooldekodudest, kellest 5 surid. Kõik gripi tõttu lahkunud on kuulunud gripi suhtes riskirühma, keegi polnud vaktsineeritud. Peamiseks kaasnevaks riskiteguriks on olnud vanus ja kroonilised haigused.

Sel aastal ringluses olev gripiviirus A(H3N2) on toonud kaasa palju raskekujulisi haigestumisi ennekõike vanemaealiste inimeste hulgas. Haiglaravi vajanute arv kasvab jätkuvalt, kuid enam siiski mitte sellises tempos nagu varem.

Gripiviirustest tingitud haigestumiste osakaal on langenud samas 40-le protsendile.

Äripäev
01. March 2017, 15:25
Vaata EST või RUS arhiivi