13 ja reede võib panna arstiaega tühistama

Hambaarsti aegadest loobujaid ja viimasel hetkel broneeringute tühistajaid on kõige enam kalendrikuu alguses ja lõpus. Põhjused tühistamiseks on väga erinevad.

Sageli on tühistamise põhjuseks ootamatu haigestumine või rahaliste vahendite piiratus, mis enne palgapäeva tunda annab. Kuid põhjuseid võib olla ka hoopis huvitavamaid.

Sakala Hambakliiniku pikaajalise kogemusega administraator Sirje Mutso sõnul on patsiente, kes väga eeskujulikult raviajaga ümber käivad.

“Ühel hommikul kell 7.30 helises kliiniku telefon ja patsient teatas, et ta ei saa kahjuks visiidile tulla, sest on naisega sünnitusmajas,” rääkis Mutso südantsoojendavat seika raviaja tühistamisest.

Samas on ka neid näiteid, kus patsient on näiteks ilusa ilma tõttu otsustanud aja tühistada. 

“Patisent helistas meile ja ütles, et ilusa ilmaga ta maalt ära ei tule, teeb parem aiatööd. Me pakkusime talle siis asenduseks aega reedel, mis juhtumisi oli kolmeteistkümnes. Kui patsient aga kuulis, et tegemist on 13 ja reedega muutis ta väga kiiresti meelt ja otsustas sel päeval kohe kindlasti mitte visiidile tulla,” pajatas Mutso. 

Tühistamisest tuleks teatada tööpäeva vältel

Sirje Mutso tõdes, et inimeste elutempo on niivõrd kiireks muutunud, viimasel hetkel aja tühistamist leiab aset üha sagedamini. 

“Broneeringu tühistamisest tuleks kindlasti teada anda tööpäeva vältel, kas telefoni või e-maili teel,” soovitas Mutso, kuid rõhutas siiski, et hambaravi kabinettide sujuvaks tööks, teiste patsientide ja arstide austamiseks aegade ootamatut ning lühiajalise etteteatamisega tühistamist ei soosita.

“Kui inimene ikka korduvalt kohale ei tule või mitu korda järjest ütleb viimasel minutil aja ära, siis me rakendame ka ravi jätkamise tasu. Kui antud tasu on makstud, siis jätkame raviga,” ütles pikaajalise administraatori töökogemusega Mutso.

Äripäev
21. February 2017, 11:33

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi