Mis juhul maksab haigekassa eritoidu eest?

Väike Joanna vajab abi.
Väike Joanna vajab abi.Foto: Facebook
Seoses lastefondi "Üleannetus" kampaaniaga küsisime haigekassalt, misjuhul hüvitatatakse toitesegude ostmine.

Vastab haigekassa terviseedenduse spetsialist Taisi Kõiv:

Tänasel päeval on ravikindlustuse peamine ülesanne tasuda inimeste raviteenuste ja ravimite eest. Teatud puhkudel katab ravikindlustus ka haigestunud inimese toitmise kulud.

Seda juhul, kui toitmine on lahutamatu osa raviprotsessist (statsionaarne haiglaravi) või kui antud toit on spetsiifiliselt vajalik inimese haigusseisundi leevendamiseks või ravimiseks ning tavatoit ei ole alternatiivina käsitletav.

Kõik üldkorras hüvitatavad eritoitesegud ning nende täpsed hüvitamise tingimused on leitavad siit.

Haigekassa toetab eritoitude kandmist sellesse loetellu, kui vastava näidustuste puhul ei ole mistahes viisil valmistatud tavatoit rakendatav alternatiiv.

Pildil oleva Joanna lugu:

Joanna on üks pisike vapper tüdruk, kes sündis 20. juulil tugeva hapnikupuuduse ning hulgiorganpuudulikkusega ja lisaks kahtlustatakse ka üliharuldas geenihaigust. Joanna on küll nüüd lõpuks koju saanud kuid edasine ravi kestab veel pikalt. Täpsemalt saate lugeda tema blogist Facebookist.

Alates novembrist 2016 toetab teda ka Lastefond, kelle abiga sai laps endale uue aspiraatori ning toitmispumba ja süsteemid. Aastase toetuse kogumaksumus on 2652 eurot. Joanna on üks 16 lapsest, kes Üleannetuse kaudu toidu jaoks abi ootab.Äripäev
17. February 2017, 10:02
Vaata EST või RUS arhiivi