Perearst: omal soovil eriarstile vaid erasüsteemis

Perearst Katrin Martinson kommenteeris e-saatekirjasüsteemi, et omal soovil eriarstile registreerimiseks peavad jääma patsiendile võimalused erameditsiinis.

Katrin Martinson sõnas, et Eesti Perearstide Selts on alates 2011 rõhutanud, et  selline nn Soome süsteem on ressursisäästlik ja meditsiiniloogiline arstilt arstile suunamise viis.

Süsteemi toimimine on lihtsalt selgitatuna järgmine: mingi eriala arst (näiteks perearst) vormistab patsiendi kohta digitaalse saatekirja teise eriala arstile. Teise eriala arst tutvub saatekirja sisuga,selle alusel otsustab, kui kiiresti ja milliseid uuringuid/konsultatsiooni patsient vajab ning patsiendiga võetakse haigla/eriarstiabi osutaja poolt ühendust aja kokkuleppimiseks.

"Kiiremat meditsiinilist sekkumist vajavad patsiendid saavad aja kiiremini ning juba enne eriarsti konsultatsiooni on võimalik planeerida vajalikke lisauuringuid, mis hoiab kokku mõlema poole aega ja raha," rääkis Martinson.

Tänaseks on e-konsultatsiooni teenuse rakendanud juba mitu Eesti haiglat õige mitmel erialal. Ainsana on otsustanud ITK allergoloogid, et võtavad allergloogile suunatud haigeid vastu ainult sel moel. "Nüüd on järgmine samm muuta kogu Eestis eriarstile suunamise loogikat," tõdes Martinson.

Patsiendi poolt omal soovil eriarstile registreerimist selles süsteemis ei toimu. Selleks on erameditsiin.
Äripäev
04. November 2016, 13:33

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi