Ravimiamet: jäänud on tõesti üks gripivaktsiini pakkuja

Ravimiameti esindaja Ott Laius
Ravimiameti esindaja Ott LaiusFoto: ÄP: Andras Kralla
Ravimiamet pingutus, et selleks gripihooajaks oleks piisavalt vaktsiini, on keeruline, kuna kolmest vaktsiinitootjast varustab tänavu Eestit vaid üks.

Seoses eelmisel hooajal tekkinud tarneraskusega oleme sellel sügisel pidevalt gripivaktsiini tootjatega (kolm tootjat) suhelnud ning otsinud lahendusi, et Eestisse jõuaks vaktsiini piisavas koguses, ütles ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius.

GlaxoSmithKline ei ole käesoleval hooajal tema kinnitusel gripivaktsiini Eestisse toonud. "Nad on meile öelnud, et ei plaani vaktsiini tuua," lisas Laius.

Augustis toodi väike kogus Influvaci (müügiloa hoidja esindaja BGP Products Switzerland GmbH Eesti filiaal), aga see kogus on Laiuse sõnul hulgifirmadest välja müüdud ning täiendavaid tarneid tootja ei planeeri.

Sanofi tarnis tema sõnul algselt Eestisse ligikaudu poole eeldatavast hooajal vajaminevast kogusest, arvestades, et ka konkurendid tarnivad samas suurusjärgus vaktsiini.

"Kuna selgus, et teised tootjad ei ole vaktsiini turustamisest huvitatud, andsime Sanofile loa tuua teine pool vajaminevast kogusest võõrkeelses pakendis, sest Eesti jaoks toodetud pakendit rohkem enam ei olnud," rääkis Laius.

Seega võib tema sõnul juhtuda, et inimene saab apteegist gripivaktsiini võõrkeelses pakendis, aga sel juhul saab paluda apteekril pakendi infolehe ravimiameti ravimiregistrist välja trükkida.

"Praeguseks on Eestisse jõudnud natuke rohkem vaktsiini, kui varasematel aastal on kulunud ning Sanofi on lubanud täiendavaid tarneid," lisas Ott Laius.

Vaktsiini hinda ei osanud ta hetkel väga hästi kommenteerida. "Meile ei ole veel täpsed hulgimüügiaruanded laekunud, aga arvestades, et apteegis maksab vaktsiin 6,46€, siis pigem tundub, et ravimi hulgimüügihind ei ole eelmise hooajaga võrreldes oluliselt muutunud," lisas Laius.

Äripäev
14. October 2016, 13:31

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi