Kiirabiga hospitaliseerimise kord Tallinnas muutub

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet koos Tallinnas tegutsevate haiglate, samuti Tallinna Kiirabi, Karell Kiirabi AS ja Tallinna Perearstide Seltsiga allkirjastasid eelmisel nädalal Tallinna ja linna lähiümbruse kiirabi patsientide hospitaliseerimise korra.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti tervisesektori juhtivspetsialist Ene Tomberg selgitas, et tegemist on hea tahte kokkuleppega, mis paneks aluse alates 10. oktoobrist 2016 kiirabi poolt patsientide hospitaliseerimise põhimõtted. 

Patsient hospitaliseeritakse tema sõnul lähimasse haigla erakorralise meditsiini osakonda vastavalt asukohale, kus patsient kiirabi väljakutse ajal oli. "Kui varasemalt hospitaliseeriti Lasnamäe patsiendid kas SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse või AS Ida-Tallinna Keskhaiglasse, siis nüüd kuuluvad selle piirkonna patsiendid hospitaliseerimisele  AS Ida-Tallinna Keskhaiglasse," jätkas Tomberg.

Tallinna lähivaldade patsientide hospitaliseerimine jaotub samuti nii regionaalhaigla kui keskhaiglate vahel. Kokkuleppe sõlmimine annaks eeskätt kiirabiteenistustele täpsed juhised patsientide hospitaliseerimise koha kohta.

Põhjalik tabel, kuidas patsiendid liikuma hakkavad, on siin.

"Koostööleppe allkirjastamisega mainitud raviteenuste pakkujate koostöö veel ei lõpe," selgitas ta. Lahendamata on tema sõnul ikka veel erakorralise meditsiini osakondadesse patsientide omaalgatuslik pöördumine, mis eriti sügis-talve ja kevade perioodil põhjustab põhjendamatuid ülekoormusi. "Kergeid lahendusi siin ei ole, sest  kuidas mõjutada patsienti loobuma seni kergest võimalusest saada kiirelt oma tervislikust seisundist ülevaade koos erinevate uuringute ja erialaspetsialistide konsultatsiooniga?" küsis Tomberg.

Erakorralise haige puhul on selline pöördumine tema hinnangul mõistetav, mitte aga patsientide puhul, kes oma terviseprobleemidega võiksid ja peaksid pöörduma esmalt oma perearsti poole. "Siin peame kujundame koos seisukoha ja tegema konkreetsed ettepanekud otsustamiseks nii sotsiaalministeeriumile kui Eesti Haigekassale," sõnas ta.

Äripäev
29. September 2016, 13:46

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi