Meditsiiniabi jaanipäeval ja nädalavahetusel

Tallinnas on pühade ajal avatud kaks valveapteeki ning esmaabi annab Tallinna Hambapolikliinik.
Tallinnas on pühade ajal avatud kaks valveapteeki ning esmaabi annab Tallinna Hambapolikliinik.Foto: Scanpix
Jaanipäeval ja järgneval nädalavahetusel töötavad mitmed nõuandetelefonid, Tallinnas on avatud kaks valveapteeki ning esmaabi annab Tallinna Hambapolikliinik.

Nõuandetelefon „Lastearst kuuleb“ 1599  töötab  esmaspäevast pühapäevani kella  8-24ni. Kõneminuti hind on 1 euro.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliin 16 662 on avatud ööpäevaringselt kõigil nädalapäevadel. Välisriigist saab helistada telefonile + 372 626 9390.

Perearsti nõuandetelefon 1220  ja +372 634 6630 (ka välismaalt) töötab kõigil nädalapäevadel, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel.

SA Tallinna Hambapolikliinik annab  esmaabi ainult hambavalu ja -trauma korral. Patsiendi valu ja põletiku leevendamiseks teevad arstid vaid hädavajalikke ja kiireloomulisi raviprotseduure. Kolmapäeval, 22. juunil on hambapolikliinikus lühendatud tööpäev kella 8-18ni. Osutatakse kõiki hambaraviteenuseid.

Neljapäevast, 23. juunist kuni laupäeva 25. juunini toimub esmaabi vastuvõtt kella 9 – 15ni. Esmaabi osutavad valvearst ja hambakirurg. Töötab röntgenikabinet. Pühapäeval, 26. juunil toimub esmaabi vastuvõtt kella 9-14ni.

Esmaabi osutavad valvearst ja hambakirurg. Töötab röntgenikabinet. Vastuvõtule tulles palutakse kaasa võtta pildiga isikuttõendav dokument. Hambapolikliinik asub aadressil Toompuiestee 4b. Ühistransport (bussid nr 22 ja 40, troll nr 1) peatub Tõnismägi peatuses.

Tallinna apteekidest on sel nädalal esmaspäevast pühapäevani 24 tundi ööpäevas avatud Südameapteek Vikerlase (Vikerlase 19. Kohale saab sõita bussidega 7, 13, 49, 53, 56, 67 ja 68. Lähim peatus Laagna) ning Tõnismäe Südameapteek (Tõnismägi 5. Kohale saab sõita bussidega 17, 17a, 23, 24, 24a ja 42 ning trollidega 1 ja 3).

Pärnu haiglast öeldi, et pühade ajal 23.06.-24.06.2016 on haigla struktuuriüksuste registratuurid ja ambulatoorsed osakonnad suletud.

"Haigla erakorralise meditsiiniabi osakond töötab küll ööpäevaringselt, kuid sinna soovitame pöörduda vaid erakorralisel juhul, sest valvetubades teenindatakse eeskätt kriitilises seisundis olevaid haigeid, mistõttu kergete tervisehäiretega patsiendi ooteaeg võib venida pikale," ütles haigla esindaja Eda Amur.

"Ka kõik haiglavalves olevad eriarstid töötavad pühade ajal samuti tavapärasest oluliselt suurema koormusega, mistõttu palume kõigi abivajajate mõistvat suhtumist võimalikke pikkade ooteaegade pärast haiglas," lisas ta.

Iseenesest mõistetavalt töötab Pärnu haigla kiirabi ööpäevaringselt osutades abi erakorraliste terviseseisundite tekke puhul. "Pühade ajal tõuseb tavaliselt alati ka kiirabi koormus, mistõttu palume ka kiirabi kutsuda vaid erakorralistel juhtudel," rõhutas haigla esindaja.

Äripäev
22. June 2016, 10:01

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi