Arstitudengid kutsuvad üles armastusele toetust avaldama

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) on käivitanud kampaania “Love” (eesti k – armastus), et tähistada rahvusvahelist homo-, trans- ja bifoobia vastast päeva.

Rahvusvaheline homo-, trans- ja bifoobia vastane päev (IDAHOT - International Day Against Homophobia and Transphobia) toimub igal aastal 17. mail. Samal päeval aastal 1990 eemaldas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) homoseksuaalsuse rahvusvahelisest haiguste registrist. 17. mai on sümboolne päev, meenutades tõrjutust ja sildistamist, mida LGBTQI kogukond on läbi ajaloo pidanud taluma. „Love" kampaania saadab sõnumi, et LGBTQI kogukond on tänapäevase ühiskonna täisväärtuslik osa ning väärib armastust sama palju kui kõik teised. Kampaaniat tähistatakse juba viiendat aastat ning tänaseks on see laialdaselt levinud ka väljaspool Eestit.

"Kampaania sõnum on, et näen inimest tema seksuaalsuse taga. Sellega tahame öelda, et inimest tuleks võtta sellisena nagu ta on, hoolimata tema seksuaalsusest, ja austades tema individuaalsust. Kampaaniaga liitujad jagavad seda sõnumit," kommenteeris ettevõtmist EAÜSi seksuaaltervise töögrupi juht Eeva Protas.

Love" kampaaniaga liitumiseks tuleb minna lehele www.eays.ee/idaho ning laadida üles oma pilt, vajutades nuppu upload photo. Kui pilt on töödeldud, tuleb see alla laadida ning seejärel Facebookis profiilipildiks seada või muud moodi kasutusele võtta. Soovituslik on kutsuda ka sõpru kampaaniaga liituma.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts on arstitudengeid ühendav organisatsioon, mis tegutseb visiooniga, et Eestis elaksid maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed.

Äripäev
13. May 2016, 10:46

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi