Tasuta tervislikul neljapäev räägitakse, kas ja kuidas saab ennetada vähki

Tartu Tervishoiu Kõrgkool.
Tartu Tervishoiu Kõrgkool.Foto: Tartu Tervishoiu Kõrgkool
Üritus „Kas ja kuidas saab ennetada vähki?" toimub õdede liidu ja Tartu tervishoiu kõrgkooli koostöös. Huvilisi oodatakse juturingidesse järgmisel neljapäeval.

Üritus toimub neljapäeval, 28.aprillil kell 16 – 19 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

SA TÜK Hematoloogia-onkoloogia kliiniku õde Natalja Luppova juhib vestlusringi, kus selgitatakse, millised on vähkkasvajate riskifaktorid ja antakse nõu, kuidas ära tunda vähi varajasi sümptomeid.

SA TÜK Hematoloogia-onkoloogia kliiniku õde Lemme-Liis Aruväli juhitavas vestlusringis aga arutletakse, milline roll on õigel toitumisel ja liikumisel vähihaige igapäevases elus.

SA TÜK Hematoloogia-onkoloogia kliiniku õde Heleri-Mall Roosmäe juhitavas vestlusringis arutletakse, kuidas võib vähidiagnoos ja ravi mõjutada inimese seksuaalsust ning selgitatakse, kuidas seksuaalsus võib muutuda.

Lisaks vestlusringidele mõõdetakse soovijate tervisenäitajaid - vererõhku, pulsisagedust, veresuhkru-, hemoglobiini- ja kolesteroolisisaldust, keha rasvasisaldust ja kehamassi indeksit.

Samuti saab osaleda radiograafia töötubades, kus rinnavähi skriiningust räägib õppejõud Eerika Tallo ning röntgenit tutvustab lähemalt õppejõud Janelle Märs.

Äripäev
22. April 2016, 14:20

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi