Mullu jäi õpilastele tegemata 7% vaktsineerimistest

2015. aastal jäi õpilastele tegemata 7% planeeritud vaktsineerimistest.
2015. aastal jäi õpilastele tegemata 7% planeeritud vaktsineerimistest.Foto: Scanpix
Tallinna koolitervishoiu hiljutisest uuringust selgus, et 2015. aastal jäi õpilastele tegemata 7% planeeritud vaktsineerimistest ja kooliõdedele teeb muret lastevanemate tendents oma laste vaktsineerimisest loobuda.

Terviseameti peaspetsialist Irina Filippova kinnitas ERRi uudistele, et õpilaste õigeaegne vaktsineerimine on Tallinnas probleem.

Ühel juhul lapsevanemad põhimõtteliselt keelduvad lapse vaktsineerimisest ja Filippova andmetel on isegi olukordi, kus õpilane ise tahab lasta end vaktsineerida, aga lapsevanem on sellele vastu.

„Samuti on juhtumeid, kus üks lapsevanem on vaktsineerimise poolt ja teine vastu,“ ütles ta.

Filippova sõnul on üks põhjus ka aktiivne vaktsineerimisvastane tegevus, mis tekitab segadust nii lapsevanemate kui õpilaste seas. 

Muudel juhtudel ei viitsi lapsevanemad lihtsalt asjasse süveneda ja lugeda lõpuni nõusoleku andmiseks vajalikku infot.

Samuti pole lapsevanemad teinekord lihtsalt kättesaadavad või unustavad lapsed vanematelt nõusoleku vormile allkirja küsida. Vahel ei ilmu lapsed ise vaktsineerimisele kohale, sest kardavad süste.

Viimase viie aasta võrdlus näitab, et 7-aastaste vaktsineerimine difteeria, teetanuse, läkaköha ja poliomüeliidi vastu langes 2015. aastal vahepealsest kasvust olenemata 2010. aasta tasemele. 

Järjepidevalt on langenud 14-aastaste II vaktsineerimine punetiste ja leetrite vastu, erandlik on 2014. aasta, mis näitas võrreldes 2013. aastaga mõningast tõusu. 15–16-aastaste III vaktsineerimine difteeria ja teetanuse vastu on pärast langust 2012. aastal igal aastal kasvanud.

Äripäev
24. March 2016, 16:10

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi