Suur ehmatus: rinnavähk peitis end lohkudes

Kylie Amstrong
Kylie AmstrongFoto: Internet
45aastane austraallane Kylie Armstrong jagas veebruari viimasel päeval Facebookis hoiatavat pilti oma rinnavähist - nimelt väljendus see lohkudes, mitte tükis või kühmudes.

Nüüdseks on naisel selja taga juba ka õnnestunud rinnavähi operatsioon ja 5. märtsil kirjutas ta oma Facebooki kontol, et loodetavasti on vähk tema kehast kadunud.

Tema lugu algas aga sellest, et ta märkas ühel oma rinnal kummalisi lohke. Igaks juhuks näitas ta neid oma perearstile, kes esialgu ei osanud neist midagi arvata. Naine saadeti siiski edasistele uuringutele mammograafiasse ja ultraheliuuringule, ja tema suureks ehmatuseks sai ta diagnoosiks rinnavähi.

"Igatahes, mu perearst kuulas mind, kui ma kurtsin, et mu rind näeb teistsugune välja. Kui ma käsivarre üles tõstsin, oli näha lohkusid rinna alumises osas," kirjutas naine.

Amstrong jagas seda lugu, et inimesed teaksid, et rinnavähk ei väljendu alati tükkides või paksendites. "Palun minge joonelt oma perearsti juurde, kui te märkate ükskõik millist muutust oma rinnas. See võib päästa teie elu!" toonitas ta.

Äripäev
15. March 2016, 13:48

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi