Tänavune gripp on haiglatele tublisti tööd toonud

Võrreldes eelmise aasta gripihooajaga on juba hospitaliseeritud 50 inimest rohkem. Kokku on sel hooajal gripi tõttu haiglas olnud ligi 700 inimest, mis on võrdne suure haigla voodikohtade mahuga.

E-Tervise täpsustatud andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud 692 patsienti. Hospitaliseerimist vajanud inimeste arv kasvas nädala jooksul 11,4 % võrra,  kasvu märgiti vanemaealiste (65+) ja tööealiste (20-64) inimeste hulgas, teatas terviseamet.

Alates jaanuari lõpust on vajanud gripi tõttu intensiivravi 46 riskirühmadesse kuulunud inimest, neist kaks  olid lapsed vanuses 7 ja 13 aastat.

Aasta varem hospitaliseeriti hooaja jooksul 653 inimest. Intensiivravi vajas mullu 44 inimest alates vanusest 10 eluaastat. 

Surmade poolest tänavune hooaeg õnneks veel mullusele järele pole jõudnud. Kui eelmisel hooajal suri grippi 21 inimest, siis praeguseks on surnud 13 inimest koos eelmisel nädalal surnud ühe inimesega.

Eelmisel nädalal jätkus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise langus, arstide poole pöördus 5716 inimest, mis oli viis protsenti vähem nädal varasemaga võrreldes.  Pooled haigestunutest olid lapsed. Grippi haigestumuse intensiivsust hindab terviseamet juba madalaks, kuid  geograafilist levikut endiselt  laialdaseks. 

 

Äripäev
10. March 2016, 09:29

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi