Mustamäe polikliinik valmistub suvel uksi sulgema

Mustamäe polikliinik
Mustamäe polikliinikFoto:
Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv Mustamäe polikliinik (Ehitajate tee 27) valmistub suvel uksi sulgema, sest olemasoleva polikliinikuhoone asemele ehitatakse uus ja tänapäevane tervisekeskus.

Esialgse info kohaselt on Mustamäe polikliinik patsientidele avatud suveni. Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Imbi Moksi sõnul on veel vara öelda, millisel kuupäeval 45 aastat tegutsenud polikliinik oma uksed lõplikult sulgeb. „Ilmselt juhtub see kas juuli- või augustikuu jooksul. Sügisel läheb hoone lammutamisele, et teha ruumi uuele tervisekeskusele,“ lisas Moks polikliinikut puudutavate plaanide kohta.

Haigla juhi sõnul on tähtsaim, et arstide vastuvõtud oleksid patsientidele võimalikult muretult ja mugavalt tagatud ka ehitustööde vältel. „Mustamäe polikliinikust käib päevas läbi mitusada inimest. Töö ei saa uue tervisekeskuse ehitamise ajaks seisma jääda, vaid tuleb olemasolevate võimaluste piires ümber korraldada,“ selgitas Imbi Moks. Nii kolivadki Mustamäe polikliinikus paiknevad eriarstid uue hoone valmimiseni Lääne-Tallinna Keskhaigla ülejäänud polikliinikutesse ja tervisekeskustesse – Haaberstisse, Nõmmele, Pelgulinna ja Koplisse. Enamik Mustamäe polikliinikus tegutsevaid perearstikeskusi hakkavad alates suvest paiknema Pelgulinna polikliiniku (Sõle 16) ruumides.

Uude tervisekeskusesse on planeeritud Lääne-Tallinna Keskhaigla erialaspetsialistide vastuvõtud kõikidel peamistel erialadel. Sarnaselt praeguse polikliinikuga saavad kavandatavas tervisekeskuses vastuvõturuumid ka perearstid.

Mustamäele uue tervisekeskuse rajamiseks taotleb haigla toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist. Tervisekeskus peaks valmima 2017. aasta lõpus. Ehitus läheb maksma ligikaudu 6 miljonit eurot.

 

Äripäev
02. March 2016, 15:10

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi