Diabeetikust laps võib magusat süüa

Lastele, kel on I tüüpi diabeet, ei ole maiustused keelatud. Oluline on aga aeg, millal seda lapsele anda ja muidugi kogus.

Tähtis on teada, kui palju on süsivesikuid antud maiustuses, et katta neid piisava insuliiniannusega.
Tuleb ka meeles pidada, et suhkruvabad maiustused sisaldavad tavaliselt sünteetilisi magusaineid, mida küll lubatud kasutada, kuid mida arstid ei soovita siiski sageli ja suurtes kogustes tarvitada.
Magusaineid kasutatakse paljudes toiduainetes. Neid lisatakse karastusjookidesse, mahladesse, jäätisesse, keedisesse, mitmesugustesse kondiitritoodetesse, kastmetesse, närimiskummi jne. Enim kasutatakse aspartaami, sahhariini ja kaaliumatsesulfaami.
Olemas on kaks suuremat magusainete rühma - intensiivsed ja mitte-intensiivsed magusained.

Intensiivsed magusained
Toitude ja jookide valmistamisel kasutatakse tavaliselt kaaliumatsesulfaami, aspartaami, sahhariini, tsüklamaati ja sukraloosi. Need on saadaval ka tablettide, vedeliku ja graanulite kujul. Nimetatud magusained ei sisalda süsivesikuid ega kaloreid ja ei tõsta seetõttu veresuhkru taset. Neid kasutatakse jookide ja pudru valmistamisel (kui on tõesti vajalik). Parema maitse saamiseks lisatakse magusaineid pärast toidu valmistamist ja soojendamist. Intensiivseid magusaineid ei saa kasutada kookide küpsetamisel.
Vaatamata tõenäolisele kahjulikule mõjule on sellised magusained seaduslikult lubatud. Intensiivsed magusained ei ole lastele ja neerude ning maksapobleemidega täiskasvanutele lubatud. Samuti on need vastunäidustatud rasedatele.

Mitteintensiivsed magusained
Need on fruktoos ja polüoolid (sorbitool, maltitool, isomalt, ksülitool). Neid ei ole soovitav diabeetikul suhkru asendamiseks kasutada, kuna sisaldavad kaloreid ja süsivesikud. Mitteintensiivsed magusained võivad suurtes kogustes kasutamisel põhjustada glükoositaseme tõusu. Samuti võivad need põhjustada kõhuvalu ja -lahtisust. Nimetatud magusaineid kasutatakse sageli "diabeetilise/suhkruvaba toidu" valmistamisel.

Suhkruvaba ehk diabeetiline toit
Spetsiaalne diabeetiline söök, nagu diabeetilised küpsised, šokolaad ja maiustused on väga kallid ja ei ole tegelikult diabeetikule soovitatavad, kuna:
o neil on kasutatud magusainete (sobitool ja fruktoos) tõttu kõhtu lahtistav toime
o enamik sisaldab nii süsivesikud kui ka suhkruasendajaid
o on sageli kaloririkkad ja sisaldavad palju rasva
o sinu laps tunneb end sõpradest erinevana.

Tasuks meeles pidada, et tehismagusained on siiski kehale võõrad ja nende toime inimorganismile võib selguda alles kolmandal-neljandal põlvkonnal. Erandiks pole ka aspartaam, mille metabolismis võib moodustuda tervisele kahjulikke ühendeid. Ka polüoolid võivad põhjustada tervisehäireid, seda eeskätt nende lahtistava toime tõttu (nt sorbitool, ksülitool). Neid ei tohiks päevas üle 20-30 grammi tarbida. Lisaks sellele tuleb märkida, et ksülitooli kasutamisel loomakatsetel on esinenud kasvajate teket.
Riski vähendamiseks magusainete tarbimisel peaks toituma võimalikult mitmekesiselt, kasutama erinevaid magusaineid ja tegema puhkepause nende tarbimisel. Oma patsientidele me diabeetilist toitu ei soovita. Palju parem on süüa tavalist tervislikku toitu kõrge kiudainete ja madalama rasva ning süsivesikute sisaldusega.


Materjal on ilmunud www.lastediabeet.ee ja ilmunud Terviseuudiste ajalehes 2013. aasta varakevadel.

Äripäev
16. February 2016, 14:46
Vaata EST või RUS arhiivi