Karskusliit valis aasta tegijaks psühhiaater Airi Värniku

Professor Airi Värnik.
Professor Airi Värnik.Foto: ERR
Eesti Karskusliit valis 2015. aasta tegijaks Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituudi (ERSI) asutaja ja juhataja doktor Airi Värniku.

Värnik on Tallinna Ülikooli professor (vaimne tervis), olnud ka Stockholmi Karolinska Instituudi professor (suitsidoloogia ja psühhiaatria) ja ERSI asutaja ja juhataja alates 1992. aastast.

Värnik on rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud suitsidoloogiaeskpert, kes on alati toonud välja ka alkoholi tarvitamise ja enesetappude vahelisi seoseid. Aastakümnete jooksul on ta alkoholiprobleemi selgitamiseks ning efektiivse alkoholipoliitika toetuseks kirjutanud rohkelt arvamusartikleid.

Tema teadustegevuses on alkohol suitsiidi riskitegurina korduvalt tähelepanu all olnud ning ta on selgitanud ja meenutanud perestroika-aegse range alkoholipoliitika tulemusi.

“Airi Värniku aastakümnete pikkune tegevus on kahtlemata üheks oluliseks nurgakiviks Eesti alkoholipoliitika arengus ning ühiskondliku teadlikkuse kasvus,” põhjendas Karskusliidu valikut Lauri Beekmann.

“Eesti ühiskond on aastate jooksul liikunud probleemi eitamisest selle tunnistamise ja lahenduste otsimiste juurde ning selle muutuse taga seisab kindlasti ka professor Värniku tegevus. Ta on korduvalt astunud välja teatud ühiskondlike müütide vastu ning selgitanud ka juba tolleaegse praktikuna, kuidas perestroikaaegne alkoholipoliitika tegelikult alkoholiga seotud kahjusid märkimisväärselt vähendas.”

“Me täname doktor Värnikut ja avaldame tunnustust tähtsale tööle, mida Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut tema juhtimisel Eesti ühiskonnas teeb,” lisas Beekmann.

Eesti Karskusliit annab aasta tegijale tänukirja üle kevad-suvel toimuval aastakonverentsil. Karskusliit valib aasta tegijaid alates 2007. aastast.

Eesti Karskusliidu aasta tegijad:

2007: Merike Martinson ja Merili Piipuu

2008: ajakiri Eesti Naine

2009: Hiiu Folk

2010: Marje Josing

2011: Indrek Saar

2012: Mare Liiger

2013: Ülle Rüüson

2014: Lootuse Küla

2015: Airi Värnik

Äripäev
03. February 2016, 11:20

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi