Soolebakterid võivad olla rasvumise ja diabeedi põhjuseks

Meditsiiniteadlaste sõnul võib liigne bakterite hulk soolestikus muuta maksa poolt rasvade töötlemise protsesse ja põhjustada metaboolse sündroomi väljakujunemist.

Metaboolne sündroom hõlmab mitmeid haiguslikke seisundeid, mille hulka kuulub rasvumine, 2. tüübi diabeet, kõrge vererõhk, kõrge veresuhkru tase ja liigne keharasv vööpiirkonnas. Inimesed, kellel esineb kolm või rohkem nimetatud seisundit, loetakse metaboolset sündroomi põdevateks ning neid võivad ohustada maksa- ja südamehaigused. Ameerika Südameassotsiatsiooni väitel esineb sündroom ligikaudu 20 kuni 25 protsendil täiskasvanud ameeriklastest.
Riikliku Terviseinstituudi poolt toetatud uuring on viinud seisukohale, et ameeriklased peaksid lisama oma toidusedelisse rohkem kiudaineid, sest on täheldatud, et suurema kiudainesisaldusega toidusedel parandab mitmeid tervisega seonduvaid aspekte. Kuid teatud rahvastikusegmendis võib see soovitus tuua pigem kahju kui kasu.
"Levinud on väärarvamus, et taimsed kiudained ei sisalda üldse kaloreid," ütles Matam Vijay-Kumar, Penn State'i Ülikooli toitumisteaduste ja meditsiini dotsent.
Kuigi on tõsi, et inimesed ja hiired ei suuda taimseid kiudaineid seedida, võivad nende soolebakterid kiudaineid kääritada ning suunata seejärel organismi energiarikaste lühikese ahelaga rasvhapete nagu näiteks äädikhappe kujul. Kui need ühendid maksa jõuavad, muutuvad nad lipiidideks ja suurendavad ladestuva rasva kogust, mis võib viia metaboolse sündroomi väljakujunemiseni, eriti inimestel ja hiirtel, kellel puudub Tolli-sarnane retseptor 5 (TLR5).
TLR5 on bakteriaalse flagelliini retseptor ning osa sünnipärasest immuunsüsteemist, mis reguleerib soolebakterite homöostaasi, takistades soolebakterite liigset vohamist. Vijay-Kumari sõnul esineb ligikaudu 10 protsendil inimestel TLR5 geneetiline mutatsioon, mille tulemuseks on selle toime täielik puudumine. Neil inimestel on immuunsüsteem nõrgenenud, mis võib suurendada metaboolse sündroomi väljakujunemise riski.
"Meie uuring lubab arvata, et kiudainete bakteriaalne fermentatsioon ja lühikese ahelaga rasvhapete tootmine aitab kaasa rasva ladestumisele maksa," ütles Vijay-Kumar ning lisas, et nende protsesside vale reguleerimine võib olla maksale kahjulik, eriti inimestel, kellel on soolebakterite hulk suurenenud - see on tihti seotud soole- ja maksahaigustega.
Lühikese ahelaga rasvhapped võivad olla organismi tervisele kasulikud, kuid samas ka kahjulikud teatud kontekstis, kus valesti reguleeritud soolebakterite kasv põhjustab lühikese ahelaga rasvhapete kontrollimatut tootmist pikema aja vältel.
Antud uuringus, mille tulemused avaldati ajakirjas Cell Metabolism, tegid teadlased kindlaks seose kontrollimatu bakteriaalse fermentatsiooni, lühikese ahelaga rasvhapete ja maksa lipiidide taseme suurenemise vahel, mis võib põhjustada maksa mittealkohoolset rasvtõbe ja sellest tulenevaid maksakahjustusi. Peale selle avastasid nad, et kiudainete ülemäärasel tarbimisel võivad olla negatiivsed tagajärjed hiirtel, kellel esineb TLR5 toime kahjustus ja soolebakterite liigne kasv.

"Enamik tähelepanekuid, mis kirjeldavad lühikese ahelaga rasvhapete kasulikku mõju ainevahetushäirete korral, pärinevad lühiajalistest uuringutest, mis on läbi viidud peamiselt tervete patsientide ja katseloomadega," ütles Vishal Singh, Penn State'i Ülikooli toitumisteaduste järeldoktorant. "Meie järgmiseks eesmärgiks on analüüsida lühikese ahelaga rasvhapete pikaajalist mõju konkreetselt 2. tüübi diabeedi ja/või metaboolse sündroomi katsemudelite korral. Me loodame, et meie uuringud suunavad valdkonna spetsialiste kaaluma taimsete kiudainete 'isikupäraseks kohandatud' ettevaatlikuma tarbimise rakendamist kahjustatud immuunsüsteemiga isikutel."

Äripäev
20. January 2016, 15:17

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi