Pikem haigusleht ei päästa töölt lahtilaskmisest

Vaatamata sellele, et tänavusest aastast kadus töövõimetuslehelt ajaline piirang ja raske haiguse puhul saab inimene piisavalt aega end ravida, jäi kehtima tööandjale võimalus selline inimene nelja kuu pärast töölt vabastada.

Sotsiaalministeeriumist selgitati, et töölepingu seaduse kohaselt võib tööandja töölepingu erakorraliselt üles öelda siis, kui töötaja ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata. "Konkreetset punkti seaduses ei ole muudetud. Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse endiselt, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul," lisas ministeeriumi meedianõunik Oskar Lepik.

Meenutame, et haigekassa poolt hüvitatavate haiguspäevade arv ühes kalendriaastas ei ole enam piiratud. 2016. aasta 1. jaanuarist muutub kehtetuks piirang ravikindlustuse seaduses, millega oli sätestatud, et kindlustatud isikul on õigus saada haigushüvitist kokku mitte rohkem kui 250 kalendripäeva kalendriaastas.

Kindlasti tekib paljudel küsimus, kas töölt vabastamise korral saab inimene edasi sama haigusraha, mis varem? Jah, õnneks saab. Tsiteerime vastuseks haigekassa kodulehte.

K:  Töötaja haigestus üks päev enne töölepingu lõppu. Kas tal on õigus saada ajutise töövõimetuse hüvitist?

V: Töösuhte ajal alanud töövõimetuslehe ning järglehed maksab haigekassa välja, olenemata sellest, et vahepeal töösuhe lõpeb. Tööandja kohustus maksta hüvitist alates neljandast päevast antud juhul ei kehti, kuna tööleping lõppes enne tööandja hüvitise maksmise perioodi.

Äripäev
04. January 2016, 15:29

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi