Julgustust uuel aastal kaalulangetajatele

Ülekaaluline James.
Ülekaaluline James.Foto:
Uuel aastal antakse endale tihti mõni lubadus, millest kinni pidada on nii raske. OIgu selleks suitsetamisest loobumine, vähem õhtuid veiniklaasi või arvuti taga. Väga paljud lubavad endale kaalust maha võtta - aga kuidas seda teha, on igavene küsimus.

Telekanal TLC on avaldanud mitu hooaega tõsielusarja "My 600 lb life" ülekaalulistest (250-350 kg) ameeriklastest, kelle püüdlusi alla võtta aasta jooksul jälgitakse. Eesmärgiks on alati maovähenduslõikus ehk bariaatriline kirurgia, mida teeb alati üks ja sama kirurg Texasest. Kuid alati ei jõua patsiendid lõikuseni, sest sellele eelnev kodune kaalukaotus käib neile lihtsalt üle jõu. Ikka ja jälle tõmbab maitsvate vahepalade poole, ja autoroolis on nii lihtne sõita lähima kiirtoiduketini. Poes käigud ja söömine on neile enamasti päeva tipphetked. Mõni pole aga oma kodust väljunud mitu aastat ja nende hooldamise raske koorem on jäänud lähedaste õlgadele.

Kodumaistele kaalukaotajatele julgustuseks olgu siinkohal USAs maksuametnikuna töötava üle 300kilose 37aastase Jamesi inspireeriv lugu, kes kaaluga võitlemise ajal ka pruudi leidis ja lõpuks oma majja kolis. Jamesi loo kohta saab lugeda ka siit blogist.

 

Äripäev
02. January 2016, 16:38

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi