Uusi leetrite juhtumeid ei ole lisandunud

Leetrites väikelaps.
Leetrites väikelaps.Foto: Flickr.com
Terviseamet andis reedel teada, et uusi leetrite juhtumeid ei ole lisandnud ja kui ka jõulude ajaks ei lisandu, on selleks korraks puhang vaibunud.

"Leetrite osas hetkel uuemat hullemat ei ole teada anda. On kolm kinnitatud juhtu. Kui neid jõuludeks juurde ei tule, siis nii selleks korraks ka jääb," lausus terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri.

Ta lisas, et leetrite antikehade taset määrata nii terviseameti kui ka Synlabi laboris. "Synlabi laborisse saab inimene ise kohale minna ja lasta proovi võtta," jätkas Saluri.

Teine võimalus on tema sõnul minna perearsti juurde vereproovi andma, kes seejärel ise otsustab, millisesse laborisse ta proovi saadab. "Laborisse kohale minnes, ilma saatekirjata, saab proovi teha, aga maksta tuleb ise. Perearsti juures käib tasumine läbi haigekassa," täpsustas Saluri.

Saluri jätkas, et kui inimene ei plaani ühtegi reisi, elab Eestis, siis ei ole tal leetrite pärast muretsemiseks olulist põhjust. "Kui ta teab, et ta pole leetreid põdenud ja on puudulikult vaktsineeritud, siis tuleks teha korduvvaktsineerimine, mis on täiskasvanute jaoks tasuline," selgitas ta. "Seega, kui kahtled vaktsineerimise kordades, reisid sageli, siis lase teha täiendav vaktsiinisüst ja mure maas."

Perearstid, kooli tervishoiutöötajad saavad leetrite, punetiste ja mumpsi vaktsiini terviseametilt. Laste immuniseerimiskava järgne vaktsineerimine on tasuta.

 

Äripäev
18. December 2015, 11:09

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi