Mustamäe polikliinik lammutatakse

Mustamäe polikliinik lammutatakse 2016 suvel.
Mustamäe polikliinik lammutatakse 2016 suvel.Foto: tallinn.ee
Mustamäe polikliinik lammutatakse ja asemele kerkib uus hoone. Kuigi algselt oli Lääne-Tallinna Keskhaiglal plaan Mustamäe polikliinik renoveerida, siis praegu leitakse, et mõistlikum on ehitada olemasoleva polikliiniku asemele uus tervisekeskus.

Tallinna abilinnapea ja Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Merike Martinson ütles, et seoses tervisekeskuste perearstide ruumi nõuete muutusega 12m²-lt  16m²-le on haigla sunnitud Mustamäe polikliiniku asemele ehitama täiesti uue tervisekeskuse, sest renoveerimine selliste nõuetega eeldaks väga suuri ümberehitisi, mis ei ole otstarbekas.

"Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu otsus oli minna edasi hoone projekteerimisega, millega uuel aastal alustatakse," sõnas abilinnapea. "Lääne-Tallinna Keskhaiglal on täielik lootus, et üks suurim tervisekeskus saaks toetust Euroopa Struktuurfondidest," ütles Martinson.

Ka LTKH kommunikatsioonijuht Liisa Suba lisas, et kuna Mustamäe polikliiniku hoone on vana ning ehitatud tolleaegsete nõuete järgi, on seda keeruline ümber ehitada ehk renoveerida selliselt, et see vastaks sotsiaalministeeriumi poolt kehtestatud ruumide nõuetele. "Kui hakata polikliiniku praeguseid ruume ümber ehitama, on oht, et tekib ebamõistlikult palju liiga suuri kabinette või liiga väikseid kabinette, mida ei saa tööks kasutada," selgitas Suba.

"Kõiki nõudeid järgiv renoveerimine läheks aga planeeritust oluliselt kulukamaks," lisas ta. "Seetõttu on praegusel juhul lihtsam ja otstarbekam ehitada polikliinikuhoone asemele uus ja nõuetele vastav tervisekeskus."

Suba sõnul leiab praeguste plaanide kohaselt polikliinikuhoone lammutamine aset 2016 suve hakul. Uue tervisekeskuse ehitamine läheb maksma orienteeruvalt 6 miljonit eurot.

Detsembri algul kirjutas Pealinn BNSile viidates, et selle aasta teises pooles algama pidanud Mustamäe polikliiniku renoveerimistöödega alustamine seisab sotsiaalministeeriumi taga, mis on venitanud raha saamiseks vajaliku taotlusvooru avamisega. Hoone renoveerimise hinnaks märgiti siis 4 miljonit eurot.

Äripäev
10. December 2015, 10:42

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi