Vaktsiinidega välditavaid haigusi mullu vähem

Kui tuulerõuged välja arvata, nakatus mullu vaktsiinvälditavatesse haigustesse aasta varasemaga võrreldes vähem inimesi, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Võrreldes 2013. aasta 11 kuuga oli mullu detsembriks soolenakkustesse haigestunud 24,7 protsenti vähem inimesi. Viiruslikud soolenakkused nagu rotaviirusenteriit ja Norwalki-viirusnakkus moodustavad kokku 65,5 protsenti soolenakkustesse haigestumise juhtudest.

Rotaviirusesse haigestus 2013. aasta 11 kuu vältel enamvähem sama palju inimesi, kuid nakkusjuhtumid jaotusid mullu kuude lõikes ühtlasemalt. 2012. aasta alguse talvekuud tõid aga kaasa suure kõ- hutõve puhangu – just jaanuarist maini oli rotaviirusesse haigestunuid väga palju.

Tegu on väga kergesti nakkuvate, külmale ning mitmetele keskkonnatingimustele hästi vastupidavate viirustega. 2015. aastal seisab kõhuviiruste periood seega alles ees.

Positiivsena torkab mullusest silma seegi, et vaktsineerimisega ennetatavatesse haigustesse nakatumine on vä- henenud.

Ainsaks erandiks on siinkohal tuulerõuged, millesse nakatus mullusega võrreldes 39 protsenti rohkem inimesi. Ka haigestumine viirushepatiitidesse on 2013. aastaga võrreldes suurenenud 24,9% võrra.

Äripäev
20. November 2015, 14:49

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi