Karastusjoogid hävitavad nahka

Dermatoloog Steven Victori sõnul on naha suurimaks vaenlaseks üleliigne kogus suhkrut, vahendas Postimees Tervis uudisteagentuuri Fox News.

“See on täpselt see, mida karastusjoogid ülemäära palju sisaldavad,” ütles Victor. “Suhkru kahjulikkus meie kehale pole mingi uus uudis – oleme sellest kõik teadlikud ja teadlased on seda juba aastaid uurinud. Kui inimene tarbib palju suhkrut, avaldub see ka tema nahal – see pole lihtsalt elujõuline,” rääkis arst.

Peamised kahjud, mida karastusjoogid nahale teevad, on kortsud, muutused naha tekstuuris ja rasu. “Kui vaadata inimese näonahka, kes tarbib palju suhkrut, siis ei näe see välja puhanud ja värske, vaid hall ja loid,” lisas ta.

Siinkohal tasub meenutada WHO värsket soovitust, et lapsed ja täiskasvanud peavad vähendama igapäevaselt karastusjookide ja magusate toitudega tarbitava suhkru kogust, vähendamaks ülekaalulisuse ja kaariese riski. Tarbimiskogust tuleks vähendada alla 10%-ni päevasest energiatarbimisest. See on umbes 50 grammi või 12 teelusikatäit suhkrut täiskasvanu kohta.

“Lihtsuhkrute vähendamine alla 10% energiast toob kaasa ülekaalulisuse, rasvumise ja kaariese esinemise languse,” sedastas Francesco Branca WHOst. Euroopa Tarbijaühenduse peadirektor Monique Goyens ütles, et enamasti ei ole tarbijatel aimu, kui palju suhkruid nad tarbivad. See on peidetud töödeldud jookidesse ja toitudesse ning ka märgistuselt ei selgu tegelik kogus. “Keegi ei lisa tassile teele või kohvile 4–5 teelusikatäit suhkrut. Aga see on samas kogus, mille võite saada ühe jogurti söömisel,” ütles ta.

Äripäev
26. November 2015, 15:26

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi