Põhilised ravivahendid on sukad

Varikoosi ravi algab patsiendi nõustamisest: patsiendile selgitatakse riskifaktoreid, mis soodustavad selle haiguse teket. Kõik algab liikumisest, see on vajalik seetõttu, et säärelihaste töötamisel surutakse verd paremini südame poole.

Ülekaalu korral koormus alajäsemete veenidele suureneb. Võimaluse korral tuleks tõsta jalad kõrgemale ning vältida pikka seismist ja istumist.

Meditsiinilisi kompressioonsukki peetakse kõigi veeni- ja lümfisüsteemi haiguste põhiliseks ravivahendiks. Need avaldavad kudedele ja veresoontele täpselt määratud rõhku õigetes kohtades.

Kosmeetilise probleemi korral kasutada tugisukki, neid rakendatakse profülaktikaks.

Veenihaigusega korral kasutada igapäevaselt meditsiinilist kompressioonravi toodet – põlvikut, sukka, sukkpükse. Need valitakse patsiendi jalgade mõõtude järgi.

Kompressioonravi toimib mehaaniliselt pindmise veeni kokku surumise teel, tagades veeniklapi parema töö ja vere normaalse voolu. Lisaks võib soovitada venotoonikume – need ei likvideeri probleemi, vaid leevendavad kaebusi.

Põhihaiguse ravi on kahjustunud veenis verevoolu likvideerimine. Seda saab katkestada operatsiooniga ehk siis veen eemaldatakse.

Tänapäeval on siiski ka teisi võimalusi, neist üks on keemiline meetod, mille korral süstitakse veeni spetsiaalset vahtu, mille tulemusel tõmbub veen kokku. Veel võib kasutada laserit, raadiolaineid, liimi jt meetodeid, mis kõik katkestavad kahjustunud veenis verevoolu.

Ei tohi aga unustada, et tegemist on kroonilise protsessiga, praegu terved veenid võivad profülaktikata jääda haigeks. Veenihaiguse ravi on järje pidev ennetus ja probleem tekkimisel, selle korrigeerimine.

Äripäev
20. November 2015, 09:44

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi