Ostlejailt tuli vähifondile 5100 eurot

Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud elu” kogus viiel päeval avalikult annetusi kahes suures kaubanduskeskuses ning Stockmanni kaubamajas.

Kaupluste külastajad annetasid vähihaigete heaks fondi kokku rohkem kui 5100 eurot.

“Eesti inimene on heategevuse suhtes kohati ettevaatlik,” ütles vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.

“Aga sügaval südames ta tahab teha head, mõistes, et väiksemgi heategu tervendab seesmiselt – teeb paremaks inimeseks,” lisas ta. “Annetuskasti ning pangaterminaliga suurpoodides seistes kogesin väga erinevaid emotsioone: kohtasin inimesi, kes toetasid suure rõõmu, äratundmise ja osavõtlikkusega, kuid oli ka neid, kes pöörasid pilgu eemale,” rääkis Toivo Tänavsuu. “Kohtasin inimesi, kes otsisid vähihaigete jaoks välja oma viimased sendid. Teistel jällegi ei olnud raske kasti pista suuremaid sularahakupüüre. Oli noori, oli vanu. Oli neid, kes tulid ja lausa kallistasid, kiskudes silmanurgast vägisi pisara välja. Mõni kallas kogumiskasti kogu oma mündivaru, tehes päeva lõpuks selja kangeks.”

Toivo Tänavsuu valiti arstide lehe Meditsiiniuudised lugejate poolt ka eelmise aasta üheks mõjukamaks meditsiinipersooniks. Ta jäi koos arstide liidu juhtidega jagama 3. ja 4. kohta. Tema juhitud ja ema mälestuseks tegutsev fond on aastaga jõudnud mitmeid haigeid ravi jätkamisel aidata.

Äripäev
20. November 2015, 15:02

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi