Reumaõed nõustavad ka telefonitsi

Osteoporoosi põdejatel on võimalik saada reumaõelt tasuta telefoninõustamist. Miks ja milliste murede puhul infoliinile helistada?

Osteoporoosihaiged jäävad pärast haiguse diagnoosimist sageli olukorda, kus neil pole kelleltki nõu küsida. Diagnoositakse ja alustatakse ravi tavaliselt osteoporoosikabinetis reumatoloogi või ortopeedi poolt ja edasine ravi jätkub kodus. Iga küsimuse korral ei tihka inimene tagasi osteoporoosikabinetti pöörduda ja väiksemagi takistuse tekkimise korral jääb ravi pooleli. Pooleli jäänud ravi osteoporoosi korral tähendab luumurruriski pidevat suurenemist.
Infoliini üks eesmärk on aidata patsiente, kellel on küsimusi juba alustatud ravi kohta. Teiseks grupiks on inimesed, kes pole veel pöördunud osteoporoosikabinetti ja soovivad infot luutiheduse mõõtmise võimaluste kohta. Telefoni teel on võimalik nõustada ka inimesi osteoporoosi riskifaktorite ja osteoporoosi ennetuse osas. Reumaõdedel on võimalik keerulisemate küsimuste korral konsulteerida samas majas töötavate reumatoloogidega.
Küsi osteoporoosi või mõne muu luu-liigesehaiguse kohta:
- kui sul on küsimusi juba alustatud osteoporoosiravi kohta;
- kui sul on soov saada infot luutiheduse mõõtmise võimaluste kohta;
- kui vajad infot osteoporoosi riskifaktorite ja osteoporoosi ennetuse kohta;
- kui soovid infot teiste luu-liigeshaiguste kohta.
Keerulisemate probleemide korral edastatakse tekkinud küsimused eriarstidele-reumatoloogidele.

Äripäev
15. December 2015, 14:09

Terviseuudised.ee toetajad:

Vaata EST või RUS arhiivi