Kuidas uriinipidamatusega täisväärtuslikku elu elada?

Nii Lille SupremFit pidamatuse sidemed kui ka teised hügieenitooted aitavad leevendada pidamatusest tingitud ebamugavustunnet.
Nii Lille SupremFit pidamatuse sidemed kui ka teised hügieenitooted aitavad leevendada pidamatusest tingitud ebamugavustunnet.Foto: Tootja foto
Uriinipidamatus on ebamugav mure, mis on jätkuvalt vähe teadvustatud, kuid laialt levinud nii naiste kui ka meeste seas. Eestis arvatakse olevat 100 000 kuni 120 000 inimest, kellel esineb suuremal või vähemal määral uriinipidamatust. Kuna igaüks meist võib haigusest tingitud ebamugavuste küüsis ühel päeval olla, tuleb teada viise, kuidas pidamatusele vastu astuda.

On teada, et näiteks raseduse ajal ja sünnitusjärgselt ilmneb just paljudel naistel paratamatult uriinipidamatust. Pidamatus tekib lapse pea survest vaagnapõhja struktuuridele, mille tagajärjel need lõtvuvad.

Ülikooli Apteegi proviisor Kärol Teng märgib, et mure teadvustamine aitab valehäbist üle olla ning kindlasti tuleks julgelt kõnealusel teemal abi ja nõu otsida.

„Üks olulisemaid soovitusi, mida ma alati annan ja ise järgin, on järjepidev treening, mis aitab pidamatust kui vaagnapõhjalihaste nõrkust nii ennetada, juba ilmnenud muret leevendada kui ka isegi lõpparvet teha,“ selgitab Teng.

Kuidas uriinipidamatusega täisväärtuslikku elu elada?  

Järjepidev treening ja mugavad aluspesuna kantavad imavad püksid võimaldavad iseseisval ja aktiivsel eluviisil jätkuda ka pidamatuse tekkel. Kärol Teng tõdeb, et pidamatus võib viia elust kõrvaletõmbumiseni, mis võib omakorda kaasa tuua masenduse ja valehäbi tunde. Lille pakub laia valikut inkotooteid, mille toel elada igapäevaelu nagu pidamatusele eelnenud ajal.

Kvaliteetsed tooted on välja töötatud tuginedes erinevatele uuringutele ja vajadustele – kokku viis erinevat kategooriat –  Lille kerged sidemed, vormmähkmed, püksmähkmed, imavad püksid ja puusamähkmed nii meestele kui ka naistele.

Lille mähkmed on allergia- ning lateksivabad, lõhna neutraliseerivad ja hingavad. Need on ka niiskuse- ja lekkekindlad ning hea imavusega, kuna neil on topeltimavus kohtades, kus see on kõige vajalikum (mähkme keskmises ja polsterduse tagumises osas). Lille mähkmed on valmistatud kvaliteetsest tekstiilmaterjalist ja on seetõttu väga diskreetsed.

Pea meeles – uriinipidamatuse toodetele laieneb riigipoolne soodustus!

Soodustuse saamiseks tuleb pöörduda enda perearsti poole ja küsida vastavat tõendit, mille alusel saab Sotsiaalkindlustusametist isikliku abivahendi kaardi. Soodustuse alusel saavad mähkmeid osta vanaduspensionärid, puudega lapsed alates kolmandast eluaastast ja puudega või alates 40% töövõimetusega tööealised isikud.

Apteegi või abivahendipoe täishinnast saab sel moel sidemetelt või mähkmetelt säästa 40% ja linadelt 50%. Lille tooteid leiab Ülikooli Apteekidest ja Benu Apteekidest, lisaks ka Lõuna-Eesti Südameapteekidest ja Tervise Abi teeninduskeskustest.

Tasub meeles pidada, et need abivahendid on väga diskreetsed ja nähtamatud mistahes rõivaste all. Enne uriinipidamatuse toodete soetamist tasub veel perearstilt, uroloogilt või apteekrilt nõu küsida, et leida endale sobivaim.

Äripäev
16. October 2017, 16:55
Vaata EST või RUS arhiivi