Arhiiv (2033 vastet)

Mehed on kohusetundlikumad ravimiostjad

November on mehe tervise kuu. Terviseuudiste saates saab meeste tervise teemade refrääniks kujunenud näpuviibutuste kõrval kuulda ka positiivseid üllatusi.

November on mehe tervise kuu. Terviseuudiste saates saab meeste..

Rütmihäirega südamed said nõustamiskabineti

Ida-Tallinna Keskhaiglas avati eile Eesti esimene südame virvendusarütmia nõustamiskabinet, kus hakatakse süstemaatiliselt tegelema patsientide nõustamise ja raviga.

Ida-Tallinna Keskhaiglas avati eile Eesti esimene südame..

Vereanalüüsi võiks anda vähemalt korra aastas

Põhja-Eesti Regionaalhaigla hematoloogiakeskuse juhataja hematoloog Iige Viigimaa soovitab organismi üldisest terviseseisundist ülevaate saamiseks külastada perearsti ja anda kliinilise vere analüüsi vähemalt korra aastas.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla hematoloogiakeskuse juhataja hematoloog..

Pikaaegne suuhingamine paistab kehast välja

Pikaaegne suuhingamine on tõsine probleem, mis vajab kiiret sekkumist, et vältida olulisi suu – ja teisi terviseprobleeme. Muu hulgas rikub see inimese hambad.

Pikaaegne suuhingamine on tõsine probleem, mis vajab kiiret sekkumist,..

Miks Rootsis AB resistentsusega tõsisemalt tegeldakse?

Eesti võiks Rootsi eeskujul koostada antibiootikumide resistentsuse vastu võitlemise tegevuskava ja läbi viia uuringuid elanikkonna teadlikkuse osas, kirjutab antiresistentsuse blogi pidav Kristi-Maria Nurm.

Eesti võiks Rootsi eeskujul koostada antibiootikumide resistentsuse..

Teadlased kinnitavad: rasedus muudab aju

Tulevased või ka värsked emad on raseduse ajal ning pärast sünnitust segaduses ja hajameelsed, ütleb tuntud uskumus. Nüüd on teadlased tuvastanud, et naistel tekib lapseootuse ajal tõesti midagi emadusdementsusega sarnanevat.

Tulevased või ka värsked emad on raseduse ajal ning pärast sünnitust..

Nädala jooksul saab HIV kiirteste teha 8 linnas

Täna, 17. novembril algab üle-euroopaline HIV testimise nädal, mille jooksul saavad soovijad tasuta teha HIV kiirtesti kaheksas linnas üle Eesti. Testimine on anonüümne ja esialgse vastuse saab teada paari minutiga.

Täna, 17. novembril algab üle-euroopaline HIV testimise nädal, mille..

II tüüpi diabeet on väljakutse nii patsiendile kui ka arstile

Suures osas loetakse II tüüpi diabeeti elustiiliga ennetatavaks, kuid sellele vaatamata on see üheks olulisemaks südame-veresoonkonna haiguste põhjustajaks, selgitas Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog-ülemarst prof Toivo Laks.

Suures osas loetakse II tüüpi diabeeti elustiiliga ennetatavaks, kuid ..

Juureravi võib päästa lootusetu hamba

Pöördumatute kahjustustega hambapõletiku ravimisel võib abi olla juureravist. Juureravi olemust ning vajalikkust selgitab Sakala Hambaravi arst Grete Amer.

Pöördumatute kahjustustega hambapõletiku ravimisel võib abi olla..

Juuksed tahavad toitaineid ja hapnikku

Juuste tervislik seisukord ei sõltu niivõrd aastaajast kui organismi üldisest seisundist, kinnitab juukseuurija Kerli Mägar.

Juuste tervislik seisukord ei sõltu niivõrd aastaajast kui organismi..

Viis müüti elektrilisest hambaharjast

Nii hambaarstid kui suuhügienistid soovitavad suutervise parandamiseks kasutada elektrilist hambaharja, kuid ometi ringleb moodsa seadmega seoses mitmeid müüte – millised on müüdid ning milline on tõde?

Nii hambaarstid kui suuhügienistid soovitavad suutervise..

Kanaliha on toidulaua kuningas

Personaaltreeneri Rauno Rikbergi sõnul on kanaliha aardelaegas, mis peidab endas mitmeid kehale väärtuslikke toitaineid. Lisaks valkudele sisaldab see üllatavalt palju vajalikke vitamiine ja muid mineraalaineid.

Personaaltreeneri Rauno Rikbergi sõnul on kanaliha aardelaegas, mis..

Kuumal toolil istus Rain Laane

Reedel sai kuulata Äripäeva raadios 92,4 MHz tunniajalist raadiointervjuud haigekassa juhatuse esimehe Rain Laanega, kus küsisime esimeste muljete ja plaanide kohta.Saade on järelkuulatav.

Reedel sai kuulata Äripäeva raadios 92,4 MHz tunniajalist..

Suhkur toidab vähirakke ja soodustab nende teket

Vähirakud imendavad suhkrut 10-12 korda rohkem kui normaalsed rakud. Seega võib rafineeritud suhkru liig viia olukorrani, mis soodustab pahaloomuliste kasvajate arengut.

Vähirakud imendavad suhkrut 10-12 korda rohkem kui normaalsed rakud...

Köha, hingeldus, hommikused peavalud. Võib-olla on sul KOK?

KOK on haigus, mis on kõige enam levinud keskealiste meeste ja linnaelanike seas ning haiguse levimus suureneb koos eaga. Euroopa riikides on KOK hinnanguliselt levinud 5% täiskasvanud elanikkonna seas.

KOK on haigus, mis on kõige enam levinud keskealiste meeste ja..

Vaata EST või RUS arhiivi