Arhiiv (2551 vastet)

Köha ja nohu ei ole veel gripp

Kuigi inimesed kipuvad igasugust raskemat ülemiste hingamisteede viirust või kõva köha ja nohu pidama gripiks, on enamik sügis-talvisel ajal ringi liikuvad haigused hoopis kergemad viirused. Kuidas saada aru, et tõesti on gripp kallal?

Kuigi inimesed kipuvad igasugust raskemat ülemiste hingamisteede..

Ravimid võivad mõjutada vererõhku

Hiljutine USA uuring näitas, et inimesed, kes kasutavad tablette vererõhu alandamiseks, võtavad sageli ka teisi ravimeid, mis nende tablettide tõhusust vähendavad. TÜ Kliinikumi kardioloogia arst-õppejõud Priit Pauklin tõdeb, et teema on aktuaalne ka Eestis.

Hiljutine USA uuring näitas, et inimesed, kes kasutavad tablette..

Kuidas jätta asju meelde?

Enamik inimesi tunnetab mingil hetkel, et mälu veab neid alt. Vähesed teavad, et meeldejätmise probleemide vastu on olemas väga lihtsad ja toimivad vahendid, mida on võimalik õppida.

Enamik inimesi tunnetab mingil hetkel, et mälu veab neid alt. Vähesed ..

Varsti suudavad arstid haigusi lõhna järgi määrata

Kas haige või terve? Peagi pannakse diagnoose, lastes elektroonsel „ninal“ nuusutada inimese hingeõhku. Uus meetod seob teatud lõhnad haigustega. Mõnd lõhna suudame ka oma ninaga tunda.

Kas haige või terve? Peagi pannakse diagnoose, lastes elektroonsel..

Kuidas kanep noore inimese aju mõjutab?

Kanepiga seoses on levivad mitmeid vääruskumusi ja -hoiakud. Näiteks usuvad paljud ekslikult, et kanep on vähem tervist kahjustav psühhoaktiivne aine kui näiteks alkohol või teised uimastid.

Kanepiga seoses on levivad mitmeid vääruskumusi ja -hoiakud. Näiteks..

Kampaania “Pole hullu” pöörab tähelepanu vaimse tervise häiretele

Sellest nädalast alustab sotsiaalministeerium kampaaniat „Pole hullu“, mis juhib tähelepanu sellele, et iga neljas meist puutub elu jooksul kokku vaimse tervise häirega ja näeb seetõttu maailma omamoodi.

Sellest nädalast alustab sotsiaalministeerium kampaaniat „Pole hullu“,..

Tsitrusviljad pärsivad eesnäärme vähiravi

Eestis tehtud eelkliinilisest uuringust selgub, et aktiivse vähiravi ajal tuleb taimseid toidulisandeid tarbida ettevaatlikult, sest need võivad pärssida eesnäärme vähiravi tõhusust kuni kümme korda.

Eestis tehtud eelkliinilisest uuringust selgub, et aktiivse vähiravi..

Pap-testi tõhusus kahtluse all

Senine emakakaelavähi ennetustöö Eestis ei ole toonud kaasa haigestumuse vähenemist ega vähi varasemat avastamist, selgus Tervise Arengu Instituudi, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi hiljuti avaldatud uuringust. Uuringu autorid soovitavad olukorra parandamiseks kaasata sõeluuringusse ravikindlustuseta naised ja kaaluda Pap-testil põhineva sõeluuringu asendamist HPV-testi põhisega.

Senine emakakaelavähi ennetustöö Eestis ei ole toonud kaasa..

Varjatud ja ebamugav: põletikuline soolehaigus

1.-7. detsembrini tähistatakse maailmas põletikulise soolehaiguse nädalat, mille eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust pealtnäha nähtamatu, kuid sageli väga ebamugavate sümptomitega ja raske haiguste grupi olemusest.

1.-7. detsembrini tähistatakse maailmas põletikulise soolehaiguse..

Eesti infarktipatsientide elulemus kõrge

Ägeda müokardiinfarkti haigestunutest 72% alustatakse ravi esimese 24 tunni jooksul. Hospitaliseeritud patsientidele suudetakse haiglates anda pädevat arstiabi ning TAI statistika järgi on 24 tundi pärast hospitaliseerimist elus 95–96% haigetest.

Ägeda müokardiinfarkti haigestunutest 72% alustatakse ravi esimese 24 ..

4 eriala lisandub perearstide e-konsultatsiooni

Perearstid saavad hakata tulevast aastast küsima e-konsultatsiooni teiste seas ka taastusravi ja valuravi arstidelt, naha- ja suguhaiguste arstidelt ning veresoontekirurgidelt.

Perearstid saavad hakata tulevast aastast küsima e-konsultatsiooni..

Sportiv mees ja vitamiinid: kas ja mida võtta?

Südameapteegi proviisor Mariana Džaniašvili selgitab meeste tervise kuu raames, mida peaksid vitamiinide ja mineraalainete osas silmas pidama noormehed, kes teevad rohkelt trenni.

Südameapteegi proviisor Mariana Džaniašvili selgitab meeste tervise..

Mida teevad paratsetamool ja alkohol koos sinu maksale?

Atsetaminofeeni ja alkoholi koos tarbimine pole alati ohutu. Kuid millised on riskid ja millal on see ohtlik?

Atsetaminofeeni ja alkoholi koos tarbimine pole alati ohutu. Kuid..

D-vitamiini tasub sisse ahmida ka talvel

Kõige rohkem teatakse D-vitamiini kui kaltsiumi taseme reguleerijat kehas, mis tugevdab luid ning aitab vältida luude nõrgenemist põhjustavaid haigusi, nagu näiteks osteoporoosi. Kuid D-vitamiinil on ka teisi olulisi mõjutegureid.

Kõige rohkem teatakse D-vitamiini kui kaltsiumi taseme reguleerijat..

Kas laps on nakkusohtlik või valmis lasteaeda minema?

Igal sügisel algab ülemiste hingamisteede viirusnakkuste periood ning perearstikeskusesse pöördub üha enam lapsevanemaid küsimusega, millal on laps valmis pärast viiruse läbipõdemist lasteaeda minema. Nii sündis perearstidel juhend, mis lapsevanemaid otsustamisel aitaks.

Igal sügisel algab ülemiste hingamisteede viirusnakkuste periood ning ..

Vaata EST või RUS arhiivi